Jak uzyskać naturalny makijaż z efektem rozświetlenia?

Dzisiejszy artykuł będzie dotyczył makijażu, który możecie sobie wykonać na co dzień, ponieważ jest on naturalny z efektem rozświetlenia. Czyli będziemy w nim wyglądać bardzo promiennie. Każda z nas chce wyglądać świeżo i z odrobiną błysku. Należy natomiast pamiętać, że im mniej kosmetyków nałożysz, tym uzyskasz lepszy efekt końcowy. Jeżeli nie stosujesz odpowiedniej pielęgnacji to żaden makijaż nie będzie wyglądał dobrze. Rozświetlona cera oznacza lekkość w makijażu. I tego się trzymajmy!

Photo by unsplash.com

Na początek dobrze by było gdybyś wykonała sobie peeling enzymatyczny. Oczyścisz skórę z obumarłego naskórka, nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń, które nagromadziły się na skórze przez ostatni czas. Kolejnym etapem jest nałożenie sobie maseczki rozświetlającej lub nawilżającej. Świetnie to przygotuje cerę do nałożenia makijażu. Produkty kosmetyczne będą rozprowadzały się z łatwością. 

KROK 1

Pierwszym etapem jest nałożenie bazy pod makijaż i tutaj do makijażu na co dzień dobrze sprawdzi się krem nawilżający lub rozświetlający. Nie obciąży on w żaden sposób naszej cery, wręcz przeciwnie, dzięki temu nasza skóra dostanie zastrzyk substancji aktywnych oraz podkład rozprowadzi się równomiernie. Dzięki temu nasza twarz jest wygładzona i ma wyrównany koloryt. 

KROK 2

Dziewczyny do takiego makijażu unikajcie kosmetyków mocno kryjących. Niestety one obciążają naszą cerę, zapychają pory. Uzyskamy efekt inny niż oczekiwany, którym jest naturalność, lekkość delikatność i rozświetlenie. Jeśli nałożycie takiego produktu za dużo, podkład może wam się niestety szybko zważyć. Nie wygląda to zbyt estetycznie i korzystnie. Lekki podkład, nawilżający, rozświetlający lub podkład BB. Oczywiście pamiętajmy, tylko niewielka ilość! Chodzi nam przecież o naturalny efekt. Podkład nakładać możecie gąbeczką do makijażu. Jednak ważne jest to, aby na początku taką gąbkę zwilżyć wodą, odcisnąć nadmiar i zaaplikować formułę ruchami stemplowania. Kierunek nakładania podkładu jest również istotny. Rozprowadzamy produkt od wewnątrz twarzy na zewnątrz. Dlaczego? Ponieważ zależy nam na tym aby nie było widać nadmiaru nakładanego produktu w okolicach włosów. Odwrotny kierunek aplikacji daje nam taki oto nieestetyczny rezultat. Unikajmy!

KROK 3

Po nałożeniu podkładu przechodzimy do aplikacji produktów suchych. Jest nim np. puder  sypki lub puder prasowany. Moim ulubionym wyborem jest puder mineralny i najlepiej, żeby był transparentny. Bardzo lubię go w wersji sypkiej. Moim zdaniem w takim zestawieniu produkt jest bardziej wydajny. Starczy nam na zdecydowanie dłużej niż puder prasowany. Nie potrzebujemy dodawać dodatkowych kolorów na twarz. Takie zadanie miał spełnić podkład. Puder ma za zadanie „zagruntować”, „scalić” wszystko ze sobą, aby trzymało się znacznie dłużej, niż nałożony tylko sam podkład na twarz. Delikatnie omiatamy twarz pędzelkiem, na którym znajduje się puder transparentny. Oczywiście zanim nałożymy puder na twarz, najpierw strzepujemy nadmiar produktu z pędzla i dopiero później aplikujemy na naszą twarz. Wykonujemy ruchy omiatania, delikatnego stemplowania.

KROK 4

Przechodzimy do makijażu oka. Wybierz naturalne cienie do powiek, koniecznie matowe. Możesz bazować na jednym odcieniu, a możesz wybrać dwa lub trzy kolory. Wtedy pamiętaj, aby dobrze zblendować kolory ze sobą, żeby były łagodne i płynne przejścia między sobą. W takim makijażu można również podkreślić dolną powiekę. Natomiast należy robić to ostrożnie, ponieważ pamiętajmy, że jest to makijaż naturalny z efektem rozświetlenia, a nie makijaż wieczorowy.  W wewnętrznym kąciku oka dodaj odrobinę błysku. Użyj rozświetlającego cienia, np. w kolorze złotym, różowym. Nałóż go za pomocą małego pędzelka. Tuszujemy rzęsy ruchem zygzakowatym. Mamy pewność, że wytuszujemy je dokładnie i dzięki temu naturalnie je podkręcimy. Możecie użyć koloru czarnego, brązowego, a nawet dla podkreślenia swojego koloru oczu innych odcieni. Kobiety, które mają tęczówkę oka zieloną, świetnie sprawdzi się tusz w kolorze fioletowym. Jeśli chcecie tylko delikatnie użyć kolorowego tuszu, owszem można musnąć rzęsy bardzo delikatnie. A też zda to egzamin i efekt będzie zdumiewający! Należy nie zapominać, aby zrobić to również z dolnymi rzęsami. Jeśli malujecie tylko górne rzęsy, a dolne zostawiacie nieruszone, wtedy makijaż oka nie jest dokończony, Oko wygląda niezbyt wyraźnie i zatraca swoje piękne kształty. Nie wiedząc, optycznie je zmniejszamy. Natomiast jak wytuszujecie również dolne rzęsy od razu oko staje się większe i bardziej wyraziste. 

KROK 5

Makijaż brwi. Przez ostatnie lata, trendy w makijażu brwi bardzo się zmieniały. Od cienkich brwi, mocno podniesionych, a także intensywnie pomalowanych do grubych, mocno podkreślonych i w końcu naturalnych. W mojej dzisiejszej propozycji makijażu proponuję nałożyć żel do brwi, np. dla kobiet, które mają naturalnie podkreślony kolor włosków wystarczy żel transparentny. Bardzo naturalnie ułoży włoski w odpowiednim kierunku i długo je zatrzyma w takim stanie. Natomiast osoby, które mają jasne swoje naturalne brwi i wolą je podkreślać mogą do tego użyć tuszu do brwi. Jest duża kolorystyka do wyboru. Zazwyczaj jest to aż pięć odcieni do zaoferowania klientom. Odcienie ciepłe oraz chłodne. Wybierz rozsądnie. Można łatwo i szybko, a także bezpiecznie podkreślić spojrzenie również poprzez stylizację brwi. Miejsce „rynienki w brwiach” można rozświetlić kredką do oczu  w kolorze cielistym lub beżowym. Oczywiście koniecznie wersja matowa, a nie perłowa. Będzie naturalniej. Dzięki temu optycznie „podniesiesz” sobie oko i stanie się ono większe i bardziej uniesione.

KROK 6

Pamiętajmy o nałożeniu korektora pod oko. Pomalowane to miejsce będzie dawało wrażenie świeżości i wypoczęcia. Proponuję korektor mineralny.

KROK 7

Zastosowanie rozświetlacza dopełni efekt promiennej cery. Będzie to taka kropka nad „i”. Produkt powinien być w wersji suchej, ponieważ nakładamy go na nałożony już wcześniej puder. Jeśli nałożyłabyś produkt mokry na suchy, zrobiłabyś sobie dużą szkodę, ponieważ mogłyby pojawić się plamy na twarzy przez nieodpowiednią kolejność aplikacji produktów.  Jeżeli nałożysz ten produkt w odpowiednich miejscach na twarzy skutecznie usuniesz z niej oznaki zmęczenia i sprawisz, że będziesz wyglądać bardzo promiennie. Nakładamy go skośnym ruchem w kierunku od skroni do nosa. Pamiętaj, aby nie przekroczyć środka twarzy, bo będzie to wyglądać nienaturalnie. Delikatnie możesz go nanieść też na grzbiet nosa oraz łuk kupidyna, optycznie powiększysz sobie w ten sposób usta.

KROK 8

Niewielka ilość różu naniesiona na kości policzkowe sprawi, że cera będzie świeża i naturalnie zarumieniona. Pamiętaj, abyś podczas nakładania nie przekroczyła środka twarzy. Miejsce aplikacji różu to część między rozświetlaczem, a bronzerem. Możesz też uśmiechnąć się i na najbardziej wystającą część policzka nałożyć róż. Wybieraj róż matowy i w odpowiedniej tonacji do swojej cery. Kolorystyka jest ogromna do wyboru. Różu używamy z rozwagą i wyczuciem. Przede wszystkim nie szkodzimy sobie.

Oto moja wersja makijażu naturalnego z efektem rozświetlenia ↓

Oto moja wersja makijażu naturalnego z efektem rozświetlenia ↓

Podoba Wam się? Dajcie znać w komentarzach!

3 Comments

  1. Wow nie spodziewałam się, że przy tak niewielkiej ilości kosmetyków można uzyskać tak niesamowity efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *