Światło Twórczej Pasji: Rozmowa z marką Magiczne Lampiony

W świetle codzienności niekiedy odkrywamy niezwykłe iskry kreatywności, które przemieniają zwykłe przedmioty w magiczne artefakty. Tak właśnie działa twórczość założycielki marki “Magiczne Lampiony”. Zaczynając od słoiczków po jogurty, przemieniała je w malownicze źródła światła, aż w końcu zrodziła się nazwa, która oddaje nie tylko piękno, lecz także tętniącą energię kreatywności. Rozmowa z jej twórczynią przybliża historię zaaranżowanych marzeń i pasji, które wzbogacają codzienność świecącym blaskiem.

Beata Penar – właścicielka marki Magiczne Lampiony.

Twoja marka nosi nazwę “Magiczne Lampiony”. Dlaczego postawiłaś na taką nazwę? Kryje się za nią jakaś historia? Opowiedz nam.

Na początku wymyśliłam sobie, że będę tworzyła lampiony, a do tego świetnie nadawały się słoiczki po jogurtach. Nazwa mojej marki brzmiała słoiczki światła, by następnie zmienić nazwę na magiczne lampiony. Do swoich lampionów używałam tealight, aby wraz z rozwojem zdecydować się na bardziej bezpieczniejsze rozwiązanie, zastępując świeczki – światełkami na baterie.

Jaka jest specjalizacja Twojej marki? Co znajdziemy w Twojej ofercie?

Moją specjalizacją jest rękodzieło. W ofercie znajdziecie nie tylko lampiony, ale również cekinowe pisanki oraz także świąteczne – Bożonarodzeniowe i Wielkanocne. 

Co się przyczyniło do stworzenia własnej marki? Dlaczego akurat taka dziedzina?

Kocham rękodzieło, wykonuję własnoręcznie lampiony, do których używam światełek na baterie. Wymyślam cały czas nowe projekty, coś czego jeszcze nie było. Każdy jest inny, a tym samym wyjątkowy. Z całego serca pokochałam to, co robię. Odkryłam własną pasję. Chcę, aby moje lampiony były inne niż wszystkie oraz wykonane najstaranniej jak tylko się da. Ponieważ są różne, więc wymagają zróżnicowanego nakładu pracy. Nad produkcją spędzam kilka godzin oraz wkładając w nie całe swoje serce. Gdy tworzę czuję się jak w transie, dla mnie to totalny kosmos. Zawsze chciałam tworzyć piękne rzeczy. Chociaż na początku moje lampiony nie były idealne, to cały czas dążę do perfekcji.

Czy masz jakieś motto, którym posługujesz się podczas prowadzenia marki? Jeśli tak to jakie i dlaczego takie?

Moim mottem jest “Wszystko jest możliwe, jedyne ograniczenia są w naszych głowach”.

Zdradź nam swój bestseller. Co jest w nim takiego wyjątkowego, że mianujesz go bestsellerem?

Wszystkie są bestsellerami, nie mam jednego ulubionego.

Jakie zastosowanie w życiu codziennym mają Twoje produkty?

Moje lampiony to przepiękne dekoracje oraz część mojego serca oraz duszy. Mam nadzieję, że znajdą zastosowanie jako ozdoby rozświetlające magiczne chwile swoim światłem.

Czym wyróżniają się Twoje produkty na tle konkurencji?

Każdy mój lampion jest inny i niepowtarzalny. Wymyślam cały czas nowe projekty jak dobór wzorów czy kolorów, coś czego jeszcze nie było. Wystarczy bowiem mieć otwartą głowę być gotowym na to, co przychodzi do człowieka – impulsy. I nie chodzić wyznaczonymi drogami oznaczającymi łatwiznę. Z całego serca pokochałam to, co robię. Naprawdę jestem szczęśliwa, kiedy mogę z Wami dzielić się swoją twórczością. Ponieważ to nieodłączna cześć mnie,  wkładam w nie całe swoje serce. To moja największa w życiu pasja, bez niej nie istnieje. Pasja oraz miłość do rękodzieła jest najważniejsza, kiedy tworzę znajduję się w całkiem innym świecie. Zapominając o wszystkim, to  naprawdę cudowne uczucie. Moje dzieła, to słoiczki po jogurtach, które dzięki metamorfozie zamieniają się w cudeńka – lampiony, które zyskają nowe zastosowanie. Po włączeniu światełek na baterię dzieje się prawdziwą magia

Z jakich surowców tworzysz swoje produkty?

Swoje lampiony tworzę z przeróżnych materiałów: kryształków, koralików, kwiatków, cekinów oraz wiele innych, które wpadną mi w oko

W jakim kierunku chcesz rozwijać swoją markę? Jakie masz plany na przyszłość?

Moim nawiększym marzeniem w życiu jest zarabianie na swojej pasji, sprzedaży swojego rękodzieła

Do kogo są dedykowane twoje produkty? Dlaczego taka grupa odbiorców?

Moje produkty kierowane są do osób, które chciałyby kupić oryginalny oraz niepowtarzalny prezent.

Powiedz nam, co jest dla Ciebie najważniejsze w rozwijaniu własnej marki, aby funkcjonowała na najwyższym poziomie?

Najważniejsza jest dla mnie pasją, coś co sprawia, że wstaje rano i wymyślam nowe projekty 

Skąd czerpiesz inspiracje twórcze w rozwijaniu własnej marki?

Jestem samoukiem, natomiast nspiracje czerpie z głowy. Zobaczę coś i potrafię sobie wyobrazić jak dany lampion ma wyglądać

Czy jesteś w 100% dumna z tego, co osiągnęłaś? Miałaś jakieś trudności w dojściu do miejsca, w którym teraz się znajdujesz? Opowiedz nam o tym.

Kiedy widzę swoje pierwsze lampiony, to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Jestem dumna z siebie, że zrobiłam taki progres, cały czas dążę do perfekcji. Dzięki temu moje lampiony wyglądają coraz lepiej

Wraz z rozmową z twórczynią “Magicznych Lampionów” ukazała się esencja nie tylko rzemieślniczej wirtuozerii, lecz także głębokiej miłości do twórczości. Od słoiczka po jogurt po lampiony, które emanują magią, ta podróż po pasji przypomina nam, że nawet najmniejsze iskierki inspiracji mogą zapalić niezwykłe płomienie kreatywności. Zadanie przemiany codzienności w coś wyjątkowego zaczyna się od serca, a “Magiczne Lampiony” są doskonałym przykładem tego, jak moc pasji może rozświetlać najmroczniejsze zakamarki rzeczywistości.

Markę Magiczne Lampiony znajdziecie na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *