Podkrążone oczy to już przeszłość.

Image by Freepik

W dzisiejszych czasach wszędzie otacza nas elektronika. Praca przy komputerze, patrzenie w ekran smartfona. Przychodzi wieczór i większa część osób spędza swój wolny czas również przed telewizorem, oglądając swój ulubiony serial czy film. Klimatyzowane pomieszczenie, mało snu, zła dieta. Niestety to wszystko ma wpływ na zmęczone oczy.

Jak sobie z tym radzić?

Mam dla was kilka porad:

  1. Okłady z rumianku albo bławatka.  Rumianek ma działanie rozjaśniające i regenerujące. Natomiast bławatek niweluje szkodliwe działanie wolnych rodników i działa wygładzająco. Należy zaparzyć esencję, poczekać aż wystygnie, nasączyć wacik kosmetyczny i przyłożyć na oczy. Odpręż się i poleż tak 10-15 minut.
Image by rawpixel.com

2.Surowy ziemniak lub ogórek. Koniecznie musi być zimny. Pokrój w plasterki i przyłóż na oczy. Poczekaj tak 15 minut, przemyj wodą okolicę poddaną zabiegowi a na pewno poczujesz ulgę.

Image by rawpixel.com


3.Masaż oczu. Nie musi trwać długo. Wystarczy dziennie 5-10 minut. Najważniejsza zasada przy wykonywaniu takiego masażu jest taka, abyś robiła to w odpowiednim kierunku, czyli w kierunku przebiegu mięśnia. Nigdy na odwrót, ponieważ spowodujesz pojawienie się zmarszczek. Jak zacząć ? Zaczynaj ruch zawsze od wewnętrznego kącika oka i podążaj w takim kierunku jak rosną włoski na brwiach. Jesteś już przy zewnętrznym kąciku oka. Zaczynamy masować dolną część.
Od zewnętrznego kącika oka do wewnątrz. Powtórz tak kilka razy. Dzięki temu poprawisz krążenie skóry. Okolica będzie dotleniona i napięta.

Image by rawpixel.com

Wiesz już co robić, nie czekaj. Zacznij od dzisiaj!

Monika Wakulińska

4 Comments

  1. Te oczy to faktycznie moja zmora. Trzeba wprowadzić to w życie, szczególnie że produkty o których mowa chyba kazda z nas ma w swoim domu. Dziękuję za poradę 😘

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.