Cudowne historie malowane za pomocą sznurka – wywiad z Pasją Wyplatane.

Mam na imię Agnieszka. Od niespełna 7 lat rękodzieło jest moją drogą życiową. Moja pasja oraz potrzeba tworzenia i dzielenia się moim zamiłowaniem z innymi sprawiła, że powstała pracownia „Pasją Wyplatane”. Miejsce pełne pasji i twórczych projektów, w którym za pomocą sznurka malowane są cudowne historie. Świat, w którym króluje makrama. Uwielbiam wyplatać makramy oraz biżuterię w technice mikromakramy. Wielką radość sprawia mi przekazywanie wiedzy i umiejętności innym w tej technice. W 2021 r. otrzymałam tytuł Ambasadora Rękodzieła w Kampanii HANDMADE YOU(TH) AMBASSADORS. 

Agnieszka Przełomska – właścicielka marki Pasją Wyplatane.

Twoja marka nosi nazwę “Pasją Wyplatane”. Dlaczego postawiłaś na taką nazwę? Kryje się za nią jakaś historia? Opowiedz nam.

Tak jak sama nazwa brzmi „Pasją Wyplatane” wszystko co tworzę jest efektem mojego zamiłowania do tworzenia. Miłość do rękodzieła odkryłam kilka lat temu, dzięki mojej koleżance, która zaproponowała mi wspólny udział w warsztatach nauki techniki decoupage. Kontakt z utalentowaną instruktorką (artystką, która nie tylko była malarką, ale i również tworzyła cudowne prace w technice decoupage) rozpaliło moją ciekowość. Dążenie do poznawania czegoś nowego i odnalezienie swojej pasji. Drogi do totalnej przemiany siebie i życia.

Dodam tylko, że wcześniej uważałam się za osobę antyplastyczną. Ciekawość w tym wszystkim spowodowała, że zaczęłam odkrywać kolejne techniki, m.in. malarstwo. Poszukując nowych inspiracji i pomysłów trafiłam na makramę. I tu już zaczęłam tworzyć swoją historię malowaną sznurkami. 

Nazwę wymyśliła moja siostrzenica. Jakiś czas temu poprosiłam ją o pomoc w wymyśleniu nazwy mojej pracowni, by była krótka i odzwierciedlała to co robię oraz mnie samą. Długo nie musiałam czekać. Od razu ją zaproponowała mówiąc, że nic innego do mnie nie pasuje. 

Jaka jest specjalizacja Twojej marki? Co znajdziemy w Twojej ofercie?

Przede wszystkim technika makramy. Wyplatam nie tylko rózne dekoracje ze sznurka, ale i również rzeczy użytkowe, tj. firany, torby, poduszki itp. W mojej ofercie można również znaleźć biżuterię wykonaną w technice mikromakramy. Na wypożyczenie posiadam ścianki ślubne wykonane techniką makramy.

Ponadto fascynuje mnie realizacja wyjątkowych projektów, które niejednokrotnie nie są łatwe technicznie w wykonaniu. Kilka takich mam już kilka na swoim koncie. Znajomi wiedzą, że nie ma rzeczy, których nie wyplotę ze sznurka. Taka już jestem.

Oprócz tego prowadzę warsztaty wyplatania makramy dla dzieci oraz dorosłych. Uwielbiam przekazywać innym swoją wiedzę.

Co się przyczyniło do stworzenia własnej marki? Dlaczego akurat taka dziedzina?

Pasja. Uwielbiam tworzyć oraz przekazywać swoją wiedzę innym.  Wszystko to traktuję nie tylko jako możliwość dodatkowego zarobku, ale również jako coś wyjątkowego. Możliwość przekazywania zamiłowania do rozwoju i odkrywania swoich możliwości. Miłości do rękodzieła, świata pełnego pasji.

Czy masz jakieś motto, którym posługujesz się podczas prowadzenia marki? Jeśli tak to jakie i dlaczego takie?

Oczywiście, że jest.

„Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko trudne do wykonania.” – Aleksandra Wielkiego.

Jest to kwintesencja w dążeniu do celu. Zawiera wszystko to, czym się zawsze kieruję. Czasem przy niektórych projektach potrzebuję czasu i pracy, ale efekt końcowy zawsze jest cudowny. Nic nie przychodzi łatwo. Praca, wytrwałość oraz nadzieja w tym co się robi zawsze przynosi wymarzony efekt.

Zdradź nam swój bestseller. Co jest w nim takiego wyjątkowego, że mianujesz go bestsellerem?

Trudno mi wybrać. Wszystko co tworzę pochodzi z mojej pasji i jest wyjątkowe.

Jakie zastosowanie w życiu codziennym mają Twoje produkty?

Prace wykonane techniką makramy mogą pełnić różnorodne role. Wszystko zależy od ich przeznaczenia i woli odbiorcy. Do każdego projektu podchodzę indywidualnie.

Czym wyróżniają się Twoje produkty na tle konkurencji?

Wszystko co wyplatam jest według mojego projektu. Nie wzoruję się na pracach innych twórców. Stąd też ich wyjątkowość.

Z jakich surowców tworzysz swoje produkty?

W swoich pracach stawiam na jakość nie tylko wykonania, ale i również sznurka, z którego wyplatam makramy. Materiały, z których korzystam są wysokiej jakości i renomowanych producentów.

W jakim kierunku chcesz rozwijać swoją markę? Jakie masz plany na przyszłość?

Rozwijać się w tym co robię i wyplatać kolejne nowe projekty, które będą budzić zainteresowanie odbiorcy. Planuję też poznawać nowe techniki. W pracy stawiam na rozwój. To bardzo ważne.

Do kogo są dedykowane twoje produkty? Dlaczego taka grupa odbiorców?

Nie mam dokładnie określonej grupy odbiorców. Dla makramy trudno ją określić. Jest dla każdego, kto uwielbia tą technikę i produkty z niej wykonane.

Powiedz nam, co jest dla Ciebie najważniejsze w rozwijaniu własnej marki, aby funkcjonowała na najwyższym poziomie?

Jakość oraz praca. Nie popadanie w rutynę i szukanie nowych projektów i technik. Ważne, by się nie zatrzymywać w tym co się robi i nie wzorować na innych twórcach. 

Skąd czerpiesz inspiracje twórcze w rozwijaniu własnej marki?

Inspiruje mnie wszystko, szczególnie przyroda oraz to jak się czuję. Okolica, w której mieszkam to cudowna kraina jezior i lasów. Wielka inspiracja. Gdy to wszystko zbiorę w całość powstaje cudowne pole do tworzenia.

Czy jesteś w 100% dumna z tego, co osiągnęłaś? Miałaś jakieś trudności w dojściu do miejsca, w którym teraz się znajdujesz? Opowiedz nam o tym.

Oczywiście, że tak. Wymagało to dużo pracy i wytrwałości. Nadal tak jest. Przyznam, że nie zawsze było łatwo. Jednak jestem bardzo upartą osobą, szczególnie w dążeniu do celu. Zaszczepili to we mnie moi najbliżsi, z czego jestem im bardzo wdzięczna.

Świat pracowni „Pasją Wyplatane” jest wyjątkowym miejscem, w którym praca i pasja przynoszą cudowne efekty.  

Markę Pasją Wyplatane możecie zobaczyć na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *