Moda w Wydaniu SONO: Spotkanie z Twórczyniami Marki

W tętniącym szybkimi zmianami świecie mody, pojawiają się wyjątkowe marki o głębokim przesłaniu. Jedną z nich jest SONO – marka odzieżowa dedykowana kobietom ceniącym klasykę, komfort i świadome wybory. Jej unikatowość tkwi nie tylko w staranności wykonania i limitowanych kolekcjach, lecz także w filozofii lokalnej produkcji i zrównoważonej mody. Artykuł ten to głębszy wgląd w historię i inspiracje stojące za tą marką, która daje kobietom możliwość wyrażenia siebie poprzez ponadczasową elegancję.

Na zdjęciu założycielki marki SONO.

Twoja marka nosi nazwę “SONO”. Dlaczego postawiłaś na taką nazwę? Kryje się za nią jakaś historia? Opowiedz nam.

Kochamy Włochy, dlatego nazwa zaczerpnięta jest z języka włoskiego, a oznacza po prostu „jestem”. Uważamy, że to że jesteśmy – jest olbrzymią wartością samą w sobie.

Jaka jest specjalizacja Twojej marki? Co znajdziemy w Twojej ofercie?

Odzież damska. Specjalizujemy się w szyciu sukienek dla kobiet, a oprócz nich w ofercie mamy spódnice, koszule oraz kombinezony. 

Co się przyczyniło do stworzenia własnej marki? Dlaczego akurat taka dziedzina?

Miłość do mody, zainteresowanie trendami, modą oraz to, że chciałyśmy produkować coś, co same wymyślimy i co będzie się nam podobać.

Czy masz jakieś motto, którym posługujesz się podczas prowadzenia marki? Jeśli tak to jakie i dlaczego takie?

„Każdy kiedyś zaczynał” – takie motto pozwala nie porównywać się do innych, zdać sobie sprawę, że nie każdy od razu jest profesjonalistą, ekspertem i jest najlepszy w tym co robi. W osiągnięciu upragnionego celu ważna jest też droga do niego. Aby coś osiągnąć trzeba przede wszystkim działać i na sukces zapracować.

Zdradź nam swój bestseller. Co jest w nim takiego wyjątkowego, że mianujesz go bestsellerem?

Zdecydowanie jest to sukienka Alessandra w kolorze beżowym. Model ten cieszy się największą popularnością wśród naszych klientek. Jest on ponadczasowy i niezwykle elegancki. Pomimo prostej formy robi ogromne wrażenie, gdy się go założy.  

Alessandra to niezwykle elegancka sukienka o długości midi, krótkie rękawy z delikatnym marszczeniem na ramionach, dół uszyty ze skosu przez co doskonale podkreśla kobiecie kształty. Sukienka posiada wszytą podszewkę oraz zamek z boku. Materiał, z którego jest wykonana to tencel.

Jakie zastosowanie w życiu codziennym mają Twoje produkty?

Chciałybyśmy, aby ubrania SONO towarzyszyły kobietom zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. Poprzez odpowiednie wystylizowanie i nasz indywidualny charakter dana rzecz może na każdej z nas wyglądać zupełnie inaczej. Nasze ubrania pasują zarówno do szpilek, jak i tenisówek.

Czym wyróżniają się Twoje produkty na tle konkurencji?

Prostotą, bardzo dobrymi jakościowo tkaninami oraz lokalną i zrównoważoną produkcją.

Z jakich surowców tworzysz swoje produkty?

Tylko naturalne tkaniny lub ich mieszanki – bawełna, len, wiskoza. Sporo modeli mamy z tencelu, a w tym nasz bestseller – sukienkę Alessandrę, który nazywany jest włóknem przyszłości. W 100% pozyskiwany jest z natury, a dokładnie z celulozy drzewnej. Tencel jest bardzo wytrzymały i sprawdza się w różnych warunkach – zarówno w wysokiej temperaturze, jak i niskiej. Doskonale radzi sobie także z wilgotnością, ponieważ jego włókna pochłaniają wilgoć i oddają ją do atmosfery. Dzięki temu jest bardzo przewiewny dla naszej skóry i ma wspaniałe właściwości regulacji termicznej – latem chłodzi, a zimą grzeje. Można zatem nosić go cały rok.

Nanowłókna tencelu, czyli to, z czego jest zbudowany, są niezwykle gładkie i mają niską sztywność. Dzięki temu materiał w dotyku jest niezwykle delikatny i przez to przyjazny dla skóry, szczególnie wrażliwej, która wymaga wyjątkowego podejścia. Dodatkowo potwierdzone jest, że nie powoduje podrażnień oraz w znacznym stopniu zapobiega powstawaniu i rozwojowi bakterii na skórze. Jest bardzo wytrzymały – nie rozciąga się i nie kurczy w wodzie, dzięki czemu, przy odpowiedniej pielęgnacji, można przez długi czas cieszyć się ubraniami z niego wykonanymi.

Co istotne materiał jest szczególnie odporny na zagniecenia. W przeciwieństwie, np. do lnu, ubrania uszyte z tencelu będą gniotły się dużo mniej. Jest to bardzo praktyczne – przez cały dzień można cieszyć się estetycznym, schludnym wyglądem. Jest też materiałem całkowicie biodegradowalnym. Oznacza to, że jego włókna rozkładają się w 100%.

W jakim kierunku chcesz rozwijać swoją markę? Jakie masz plany na przyszłość?

W kierunku jak najbardziej zrównoważonej, etycznej mody. Chcemy, aby lokalny charakter produkcji naszych ubrań pozostał nadal na takim samym poziomie. Na pewno w planach na przyszłość jest wprowadzenie nowych rodzajów produktów oraz delikatne zwiększenie ilości produkcji.

Do kogo są dedykowane twoje produkty? Dlaczego taka grupa odbiorców?

Dla wszystkich kobiet. Zdecydowanie nam jako kobietom łatwiej jest produkować ubrania dla kobiet. Wiemy jakie są potrzeby, preferencje czy braki na rynku. Staramy się wypełnić tą lukę.

Powiedz nam, co jest dla Ciebie najważniejsze w rozwijaniu własnej marki, aby funkcjonowała na najwyższym poziomie?

Robić to w zgodzie ze swoimi przekonaniami, utrzymać przez cały czas te same założenia dotyczące jej rozwoju. Przede wszystkim jeśli chodzi o zrównoważoną modę w szerokim tego słowa znaczeniu.

Cały czas chcemy, aby były to produkty na wysokim poziomie – począwszy od materiału z jakiego są zrobione, poprzez dodatki, odpowiednie odszycie czy na końcu proces pakowania i wysyłki. Klient musi czuć jest to produkt dobrej jakości. Nigdy też nie zrezygnujemy z produkcji z najwyższej jakości tkanin oraz ze szwalni, która bardzo dobrze szyje na rzecz tańszych zamienników.

Skąd czerpiesz inspiracje twórcze w rozwijaniu własnej marki?

Skąd się da. Zawsze staramy się mieć otwarte oczy. Obserwujemy. Wyznajemy zasadę, że cokolwiek zobaczysz, może Cię zainspirować.

Czy jesteś w 100% dumna z tego, co osiągnęłaś? Miałaś jakieś trudności w dojściu do miejsca, w którym teraz się znajdujesz? Opowiedz nam o tym.

Oczywiście jesteśmy dumne. Szczególnie dlatego, że zaczynając naszą przygodę z marką modową nie miałyśmy na ten temat zielonego pojęcia. Wszystkiego musiałyśmy się uczyć. Na pewno była to jedna z podstawowych trudności, nie zawsze wszystko szło po naszej myśli, a musiałyśmy praktycznie na każdym etapie polegać na innych ludziach, którzy nie zawsze spełniali nasze oczekiwania.

Na szczęście większość to cudowni współpracownicy, od których wiele się nauczyłyśmy i którzy często pomagali nam bezinteresownie. Takiej małej marce ciężko jest też się na początku „przebić” na rynku. Jest spora konkurencja, więc nasza baza klientek cały czas jest w budowie.

Podsumowując, marka SONO stanowi jasny przekaz w gąszczu modowych trendów. Jej filozofia oparta na świadomych wyborach, naturalności i zrównoważonej produkcji kształtuje sposób, w jaki rozumiemy modę. To nie tylko ubrania, lecz manifest osobowości i wartości. SONO udowadnia, że elegancja może iść w parze z komfortem, a modne wybory mogą być jednocześnie odpowiedzialne. Poprzez swój unikatowy charakter, marka ta inspiruje do tworzenia trwałego, autentycznego stylu, który przetrwa próbę czasu. Dla kobiet, które cenią klasykę, jakość i wyjątkowość, SONO jest nie tylko marką odzieżową, lecz również źródłem inspiracji i źródłem pozytywnych zmian w świecie mody.

Markę SONO znajdziesz na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *