Wywiad z Tomkiem Surowym: Tajemnice treningu brzucha i dlaczego stanowi nasz największy problem

W dzisiejszym zabieganym świecie, wielu z nas pragnie osiągnąć szczupłą i zdrową sylwetkę. Jednak niewątpliwie jednym z najbardziej niezwykłych wyzwań, przed którym stajemy, jest walka z uporczywym brzuchem. To obszar, który potrafi zrobić różnicę między tym, czy czujemy się pewnie w swojej skórze. Czy wręcz przeciwnie – skrywamy go pod luźnymi ubraniami.

Aby rozwiązać tę tajemnicę i odkryć skuteczne metody treningu brzucha, postanowiliśmy przeprowadzić wywiad z renomowanym trenerem personalnym Tomkiem Surowym.

treningu brzucha
Obraz autorstwa prostooleh na Freepik.

Współczesna estetyka kładzie duży nacisk na płaski brzuch. Dlaczego trening brzucha jest tak istotny dla wielu osób i jakie są najczęstsze powody, dla których mamy z nim największy problem?

Przeklęty brzuch… Niemal wszyscy trenujący chcą mieć ładny wytrenowany brzuch i niemal wszyscy mają z nim największy problem. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Genetyka. Niestety jesteśmy tak skonstruowani, że nasze organizmy najchętniej odkładają tkankę tłuszczową w dolnych partiach ciała. Czyli właśnie między innymi brzuch, ale też i biodra.

Powodów może być kilka – mała aktywność fizyczna, zła dieta lub zaburzenia gospodarki hormonalnej. Ta występuje szczególnie u kobiet.

Sezon grillowania to czas, kiedy wiele osób zdecyduje się na relaksacyjne chwile z alkoholem. Jaki wpływ ma konsumpcja alkoholu na efektywność treningu i jak można zrównoważyć przyjemności sezonu z dbaniem o swoją sylwetkę?

Wszystko jest dla ludzi, ale w zdrowych ilościach i z głową. Jeśli nie jesteś zawodowcem szykującym/szykującą się do zawodów to jedno czy dwa piwa, lampka wina czy szklaneczka whisky krzywdy Ci nie zrobią.

Pamiętaj jednak o dwóch rzeczach. Pierwsze 1g alkoholu to 9 kcal. A także to, że alkohol niszczy mięśnie, a więc i Twoją ciężką pracę na treningach. Wybór należy do Ciebie.

Schudnięcie z brzucha bywa wyzwaniem, ale również celem wielu z nas. Jakie są najskuteczniejsze metody redukcji brzucha, które proponujesz swoim podopiecznym w swojej pracy jako trener personalny?

Zwiększona aktywność fizyczna i deficyt kaloryczny to dwa podstawowe czynniki, które pomogą osiągnąć płaski brzuch. Można stosować różnego rodzaju wspomagacze, ale jest takie powiedzenie: “Brzuch robi się w kuchni”. Jest ono trafne.

Odpowiedni dobór makroelementów przy zachowanym deficycie kalorycznym, trening siłowy połączony z przynajmniej 30 minutowym cardio i sukces gwarantowany.

treningu brzucha
Photo by Sushil Ghimire on Unsplash.

Tajemnice treningu brzucha wciąż fascynują zarówno entuzjastów fitnessu, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Choć wydaje się, że mamy z nim największy problem, warto pamiętać, że każde ciało jest wyjątkowe i indywidualne podejście do treningu oraz diety jest kluczem do sukcesu.

Trener personalny Tomek Surowy ujawnił w tym wywiadzie kluczowe aspekty, które pomogą osiągnąć wymarzony płaski brzuch. Równowaga między aktywnością fizyczną a zdrową dietą, zrozumienie swojego organizmu i jego reakcji na trening, a także świadomość wpływu alkoholu na nasze cele fitnessowe są kluczowe w tej drodze.

Pamiętajmy, że brzuch robi się w kuchni, ale rzeźbienie go wymaga odpowiedniej aktywności fizycznej. Trening siłowy połączony z cardio to podstawa, a indywidualne planowanie i dostosowanie diety do naszych potrzeb przyniesie wymierne efekty. Dążenie do zdrowia i dobrze wyglądającej sylwetki to podróż pełna wyzwań, ale także satysfakcji. Każdy ma swoje cele i marzenia, ale najważniejsze jest, abyśmy cieszyli się każdym krokiem na tej drodze. Drobne sukcesy są kluczem do długoterminowej motywacji, a każdy wysiłek przynosi nas coraz bliżej upragnionego celu.

Podążając za wskazówkami ekspertów, takich jak Tomasz Surowy, zdobędziemy wiedzę i narzędzia, które pomogą nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Nie zapominajmy jednak, że każdy proces wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania. Dbając o nasze ciało, nie tylko zyskamy zdrowszą i ładniejszą sylwetkę, ale także podarujemy sobie większe poczucie pewności siebie i lepsze samopoczucie. Zapamiętajmy, że wszystko co dotyczy treningu brzucha to więcej niż tylko wygląd – to oznaka naszej determinacji i siły woli. Kontynuujmy tę podróż z pasją i wytrwałością, a efekty naszych wysiłków będą nas nagradzać na wielu poziomach.

Niech wywiad z Tomkiem Surowym i wskazówki, które ujawnił, staną się inspiracją do działania. Właśnie teraz jest najlepszy czas, aby rozpocząć tę drogę do zdrowszego i szczęśliwszego życia. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *