Wnętrze bliskie naturze. Wywiad z Runo leśne na betonie – stoliki kawowe.

Cześć, tworzę stoliki kawowe z połączenia drewna, betonu architektonicznego w różnych kolorach i roślin stabilizowanych. Wszystko jest umieszczone pod szybą. Moje stoliki to połączenie różnych przeciwstawnych materiałów ciepłego drewna i zimnego betonu. Oraz zieleni roślin stabilizowanych, które mają wnosić do wnętrza jak najwięcej natury. W swoich pracach unikam tak popularnej żywicy. Dlatego zrodził się pomysł takich stolików na przekór żywicy.

stoliki kawowe
Adrian Czerniatowicz – założyciel marki Runo leśne na betonie – stoliki kawowe.

Twoja marka nosi nazwę “Runo leśne na betonie – stoliki kawowe”. Dlaczego postawiłeś na taką nazwę? Kryje się za nią jakaś historia? Opowiedz nam.

Postawiłem na taką nazwę, ponieważ każdą wolną chwilę lubię spędzać na łonie natury. Szczególnie w pobliskich lasach, których w mojej okolicy nie brakuje. Stoliki kawowe, które tworzę pokryte są mchem stabilizowanym, który umieszczony jest na drewniano-betonowej podstawie, przypominającej najniższą warstwę w lesie, czyli runo leśne.

Jaka jest specjalizacja Twojej marki? Co znajdziemy w Twojej ofercie?

Specjalnością mojej marki są autorskie stoliki kawowe wykonane z drewna, betonu architektonicznego w różnych kolorach, na których umieszczane są kompozycje mchu i roślin stabilizowanych.

Co się przyczyniło do stworzenia własnej marki? Dlaczego akurat taka dziedzina?

Stworzyłem własną markę w takiej dziedzinie ze względu na swoje zainteresowania, które skupiają się wokół stolarstwa i obróbki drewna. W ten sposób chciałem wprowadzić na rynek nieszablonowy produkt, jakim są leśne stoliki kawowe.

Czy masz jakieś motto, którym posługujesz się podczas prowadzenia marki? Jeśli tak to jakie i dlaczego takie?

Moim mottem jest hasło: Bądźmy bliżej natury. Jest to ważne, ponieważ dzięki zieleni możemy oderwać się od rzeczywistości i zrelaksować się.

Zdradź nam swój bestseller. Co jest w nim takiego wyjątkowego, że mianujesz go bestsellerem?

Na tę chwilę nie mam swojego bestsellera, ponieważ każdy kolejny stolik wychodzący spod moich rąk może być jeszcze bardziej wyjątkowy i niespotykany. W tworzeniu każdego kolejnego stolika ogranicza mnie tak na prawdę tylko wyobraźnia.

Jakie zastosowanie w życiu codziennym mają Twoje produkty?

Moje produkty, czyli stoliki kawowe w życiu codziennym pełnią rolę zarówno funkcjonalną, jak i dekoracyjną. Funkcjonalną przez to, że stoliki mogą towarzyszyć każdemu podczas wolnego czasu spędzonego z najbliższymi. Stoliki kawowe pełnią również rolę dekoracyjną – ich wygląd jest jednocześnie uniwersalny i niespotykany przez co są ozdobą każdego wnętrza. Wnoszą powiew natury i zieleni do każdego wnętrza.

Czym wyróżniają się Twoje produkty na tle konkurencji?

Stoliki kawowe wyróżniają się na tle konkurencji nieszablonowym połączeniem drewna, betonu architektonicznego. W swojej pracy łączę materiały często z różnych biegunów. Zimny beton, ciepłe drewno oraz zielone rośliny stabilizowane. Jest to mocno kontrastowe połączenie.

Z jakich surowców tworzysz swoje produkty?

W swojej pracy używam różnego rodzaju gatunków drewna. Wybór drewna zależy od klienta oraz od tego co znajdziemy na rynku. Im bardziej nieregularny kształt drewna, tym bardziej wpłynie to na efekt końcowy.

Kolejnym materiałem jest mieszanka betonowa mojego autorstwa, która wypełnia powierzchnię miedzy drewnem, tworząc spójną całość. Z betonu możemy również wyrzeźbić dowolny kształt, który może oddać podobieństwo, np. do pasma górskiego.

Rośliny stabilizowane stanowią doskonałe dopełnienie całości. W swojej pracy używam różnych gatunków mchów stabilizowanych płaskiego, bagiennego alpejskiego chrobotka, poduszkowego w różnych odcieniach zieleni.

Nogi albo stelaż wykonany jest z drewna lub stali. Jeżeli klient chce możemy wykonać też betonową podstawę. Na samej górze wykonanej kompozycji jest też szyba. Tak jak mówiłem ogranicza nas tylko wyobraźnia.

W jakim kierunku chcesz rozwijać swoją markę? Jakie masz plany na przyszłość?

Chciałbym rozszerzyć ofertę o stoły do jadalni, szafki łazienkowe oraz szafki pod RTV. Ponadto, chciałbym stworzyć kolekcje mebli industrialnych z materiałów z których co co dzień tworzę. Zamierzam również stworzyć stoliki i inne meble wykonane poprzez połączenie surowego drewna i betonu, którego brakuje na polskim rynku.

Do kogo są dedykowane twoje produkty? Dlaczego taka grupa odbiorców?

Swoją ofertę kieruje do wszystkich, którzy lubią wyjątkowe unikatowe, a także niepowtarzalne ręcznie wykonane przedmioty. Do osób, którzy cenią rękodzieło wykonane z pasją i dopieszczonymi detalami. Coś co jest stworzone ludzkimi rękoma, a nie przez maszyny w seryjnej produkcji.

Powiedz nam, co jest dla Ciebie najważniejsze w rozwijaniu własnej marki, aby funkcjonowała na najwyższym poziomie?

Wysoka jakość wykonywanych wyrobów, dobry kontakt z klientami oraz ich pełne zadowolenie z moich wyrobów.

Skąd czerpiesz inspiracje twórcze w rozwijaniu własnej marki?

Inspiracją do tworzenia jest pasja do majsterkowania i wychodzenie na przeciw istniejącym trendom. Przecieranie szlaków, indywidualność, bycie prekursorem w tym, co robię. Trochę jakby bunt przeciw modzie na wyroby z żywicy epoksydowej, które w mojej opinii są mocno sztuczne i kiczowate.

Czy jesteś w 100% dumny z tego, co osiągnęłaś? Miałeś jakieś trudności w dojściu do miejsca, w którym teraz się znajdujesz? Opowiedz nam o tym.

Zawsze są trudności, jeśli chcemy zrobić coś czego nikt jeszcze nie zrobił. Początkowo poświęciłem wiele godzin, aby pieczołowicie dopracować każdy stoli. Pojawiały się też nieudane próby, dostrzeganie błędów w poprzednich etapach pracy, a niekiedy miał miejsce brak motywacji, aby iść do przodu i skończyć to co się rozpoczęło. Pomimo tego, każde większe lub mniejsze osiągnięcie napawa mnie dumą. Ważne w mojej pracy nad stolikami jest to, aby stawiać sobie kolejne cele i rozwijać się w tym co się lubi robić.

Markę Runo leśne na betonie – stoliki kawowe można obserwować na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *