Suszone kwiaty – jak o nie dbać? Dowiedz się więcej z marką Niecostylu

Suszone kwiaty to piękna dekoracja do domu, która może dodać uroku i koloru do każdego pomieszczenia. Co zrobić, aby służyły nam jak najdłużej? Warto zadbać o nie w odpowiedni sposób. W artykule omówimy kwestie związane z przechowywaniem i pielęgnacją suszonych kwiatów. Nie zabraknie pomysłów na wykorzystanie suszonych kwiatów w domu.

Zdjęcie pochodzi ze strony niecostylu.pl

Jak wykorzystać suszone kwiaty w domu?

Suszone kwiaty to piękny dodatek do wystroju wnętrz, który można wykorzystać na wiele sposobów. Oto kilka pomysłów na to, jak można wykorzystać jejako elementy dekoracyjne w domu:

 1. Wazon z suszonymi kwiatami – Umieść kilka suszonych kwiatów w wazonie i postaw na stole lub półce. Będą pięknie wyglądać jako ozdoba w salonie lub sypialni.
 2. Wisiorek z suszonych kwiatów – Stwórz piękny wisiorek z suszonych kwiatów i umieść go na ścianie w salonie lub sypialni. Możesz wykorzystać do tego suszone róże, lawendę lub eukaliptus.
 3. Kompozycja z suszonych kwiatów – Stwórz piękną kompozycję z suszonych kwiatów. Umieść ją na stole w jadalni lub na komodzie w salonie. Możesz wykorzystać do tego suszone hortensje, suchy chmiel lub suszone wierzby.
 4. Suszone kwiaty jako ozdoba do prezentów – Umieść kilka suszonych kwiatów na wstążce, która otacza prezent. Dodaj do niego elegancki akcent.
 5. Wianek z suszonych kwiatów – Stwórz piękny wianek z suszonych kwiatów i powieś go na drzwiach wejściowych. Ewentualnie na ścianie w salonie. Możesz wykorzystać do tego suszone hortensje, lawendę lub eukaliptus.
 6. Suszone kwiaty w koszu – Umieść kilka suszonych kwiatów w koszu i postaw na stole lub półce. Będą pięknie wyglądać jako ozdoba w łazience lub sypialni.

Pamiętaj, że suszone kwiaty wymagają delikatnej pielęgnacji, aby zachować swoją piękność na dłużej. Trzymaj je z dala od słońca i wilgoci oraz regularnie usuwaj pył.

Suszone kwiaty – przechowywanie i pielęgnacja

Oto kilka wskazówek, jak dbać o suszone rośliny w domu:

 • Chronić przed słońcem – Suszone rośliny nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ mogą one przyspieszyć proces blaknięcia. Najlepiej przechowywać w miejscach zacienionych.
 • Chronić przed wilgocią – Suszone rośliny nie lubią wilgoci. Dlatego należy unikać umieszczania ich w miejscach wilgotnych, takich jak łazienki i kuchnie. Suszone rośliny powinny być przechowywane w suchym miejscu.
 • Usuwać kurz – Suszone kwiaty przyciągają kurz, dlatego należy regularnie usuwać go z ich powierzchni, aby zachowały swój piękny wygląd.
 • Unikać dotykania – Suszone kwiaty są bardzo delikatne i łatwo się kruszą. Dlatego należy unikać dotykania ich, aby nie uszkodzić ich struktury.
 • Unikać kontaktu z wodą – Suszone rośliny nie powinny być narażone na kontakt z wodą. Niestety mogą się rozmyć i stracić swój kształt i kolor.
 • Przechowywać w odpowiedni sposób – Suszone kwiaty najlepiej przechowywać w suchych i ciemnych miejscach, np. w pudełkach lub pojemnikach z papieru lub tkaniny, aby zachować ich trwałość.

Gotowe zestawy dekoracyjne z wykorzystaniem suszonych kwiatów od polskiej marki Niecostylu

Gotowe zestawy dekoracyjne z wykorzystaniem suszonych kwiatów są fajne z kilku powodów, a mianowicie:

 • Trwałość – dekoracje z suszonych kwiatów mogą służyć jako ozdoba przez długi czas;
 • Estetyka – są piękne i mają naturalny wygląd, który dodaje uroku każdemu wnętrzu;
 • Łatwość pielęgnacji – są one bardzo łatwe w pielęgnacji, co sprawia, że są idealne dla osób, które nie mają czasu na regularne zajmowanie się roślinami;
 • Uniwersalność – nadają się do wielu stylów dekoracyjnych;

Co więcej, marka Niecostylu tworzy genialne zestawy dekoracyjne, do których stosuje suszone rośliny.

Markę Niecostylu możecie śledzić na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *