Ceramiczna zastawa stołowa, czyli elegancki sposób na dekorację stołu

Ceramika jest doskonałym wyborem jako dekoracja stołu ze względu na jej wyjątkową trwałość. Także również na jej różnorodność wzorów i kolorów oraz uniwersalność w zastosowaniach. W artykule powiemy więcej o niej, a także przedstawimy argumenty, dlaczego warto mieć ją w domu.

ceramiczna zastawa stołowa
Zdjęcie pochodzi od Merki.

Zastawa stołowa z ceramiki – więcej o niej

Ceramiczna zastawa stołowa to zestaw naczyń wykonanych z ceramiki, których głównym celem jest serwowanie posiłków i dekoracja stołu. W skład ceramicznej zastawy stołowej zazwyczaj wchodzą talerze, misy, filiżanki, kubki, dzbanki, półmiski. Także inne elementy dekoracyjne, takie jak wazony czy ozdoby stołowe. Jest ona bardzo popularna ze względu na swoją trwałość, elegancki wygląd oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Ceramika jest również bezpiecznym materiałem do przechowywania i podawania żywności. Dlatego, że nie reaguje z nią chemicznie ani nie wprowadza do niej żadnych substancji.

Ceramiczna zastawa stołowa – dlaczego warto ją mieć w domu?

Zastawa stołowa z ceramiki jest wartościowym elementem wyposażenia każdego domu z kilku powodów:

  1. Estetyka – ceramiczna zastawa stołowa jest piękna i elegancka, co może poprawić wystrój stołu i wzbogacić estetykę pomieszczenia.
  2. Trwałość – ceramika jest trwałym i wytrzymałym materiałem, który jest odporny na uszkodzenia i łatwo utrzymać w czystości. Dlatego zastawa stołowa z ceramiki może służyć przez wiele lat.
  3. Bezpieczeństwo – ceramika jest bezpiecznym materiałem, który nie wydziela szkodliwych substancji i nie wpływa na smak lub zapach potraw.
  4. Wszechstronność – ceramiczna zastawa stołowa jest idealna do podawania różnych potraw, od dań głównych po przystawki, sałatki i desery. Może być używana zarówno na co dzień, jak i od święta.
  5. Dostępność – ceramiczna zastawa stołowa jest łatwo dostępna w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego i internetowych sklepach z wyposażeniem stołowym, a jej ceny zwykle są rozsądne.

Warto więc mieć ceramiczną zastawę stołową w swoim domu, ponieważ zapewni ona nie tylko funkcjonalność, ale także elegancki wygląd stołu i długą żywotność.

Wyjątkowa ceramika od polskiej marki Merki

Czym są Merki? Kilka słów od założycielki marki.

Merki to historia o tym, jak kawałek gliny zamienia się w coś pięknego. Ale również o tym, jaką drogę musi przebyć, aby tak się stało. Merki nie są doskonałe (i nigdy nie będą) – nie miej im tego za złe, od początku do końca tworzy je jedna para rąk. To dlatego każdy z nich jest inny i nigdy nie będą takie same. 

To prawda, że glina przejmuje od nas wszystkie emocje. Dlatego jednego dnia Merki wychodzą symetryczne, regularne i “spokojne”, innego trochę szalone o poszarpanych brzegach i krzywych krawędziach. Czasami znajdziesz na nich serca, gałązki czy napisy. Czasami będą gładkie, w kropki albo surowe. 

Merki mogą towarzyszyć Ci w kuchni, pilnować biżuterii kiedy jej nie nosisz, albo po prostu być ozdobą w domu. To od Ciebie zależy jak będziesz ich używać.

Więcej znajdziecie bezpośrednio na stronie merki.pl, a także na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *