Czy przed porodem wypada dawać prezent z okazji Dnia Matki?

To już maj, a razem z nim jedno z najbardziej wzruszających i pełnych wdzięczności świąt – Dzień Matki. 26 maja 2023 roku będziemy obdarowywać swoje matule prezentami oraz kwiatami, a także my same możemy spodziewać się upominków od naszych pociech. Wiele osób – szczególnie świeżo upieczonych tatusiów – głowi się jednak, czy kobiecie, która jest jeszcze przed porodem, wypada dawać prezent z okazji Dnia Matki. Czy znasz odpowiedź na to pytanie?

Zdjęcie dodane przez lucas mendes: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/kobieta-w-ciazy-siedzi-na-wannie-3094435/

Prezenty na Dzień Matki przed porodem

W naszej kulturze istnieje sporo przesądów oraz przekonań związanych z ciążą i tym wyjątkowym stanem w życiu matek. Jednym z najbardziej popularnych jest ten, który mówi o tym, aby nie informować dalszej rodziny o ciąży przed końcem pierwszego trymestru. Czy jest on słuszny? Wiele matek chce zachować w tajemnicy informacje o początkach ciąży i jak najbardziej mają do tego prawo. Nie ma jednak jasnych przeciwwskazań, aby opowiadać o swojej ciąży już od pierwszych jej chwil. Wszystko zależy od tego, czego chcą rodzice! Podobnie sprawa ma się z prezentami z okazji Dnia Matki przed porodem.

Nie ma obiektywnego powodu, dla którego powinno się rezygnować z świętowania Dnia Matki przed porodem. Czasami wciąż jednak można usłyszeć komentarze o tym, co wypada, a czego nie wypada kobiecie w ciąży. Część z nich odnosi się właśnie to “przedwczesnego” świętowania i dawania prezentów z okazji Dnia Matki. Jednak powiedzmy to sobie wprost: To tak naprawdę rodzice podejmują decyzje o tym, czy już będąc w ciąży, chcą celebrować ten dzień czy nie. Jeżeli czują oni, że chcą obchodzić to święto w wyjątkowy sposób, jak najbardziej mogą tak zrobić. 

Pierwszy Dzień Matki w ciąży może być wyjątkowy

Zdjęcie dodane przez Pavel Danilyuk: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/rece-kobieta-technologia-medyczny-7055905/

Argument za tym, aby przed porodem dawać prezenty z okazji Dnia Matki jest jeszcze jeden. Szczególnie w pierwszej ciąży to święto może być niesamowitą pamiątką oraz zwieńczeniem trudów ciąży, której koniec już się zbliża. Ciało kobiety w ciągu tych 9 miesięcy przechodzi wiele zmian, a poród jest dla niego bardzo intensywnym i wyczerpującym procesem. Świętowanie pierwszego Dnia Matki jeszcze przed pojawieniem się dziecka na świecie może być dużo łatwiejsze, niż wtedy, gdy mamy już noworodka w domu. Jeżeli bliska ci kobieta jest w ciąży, możesz sprawić by ten dzień był dla niej magicznym doświadczeniem i celebrowaniem wejścia w nową rolę.

Jaki prezenty dla kobiety w ciąży będzie odpowiedni?

Po pierwsze zwróć uwagę na to, aby był to prezent dla kobiety, a nie dla dziecka. To właśnie ona obchodzi to święto, dlatego prezent z okazji Dnia Matki powinien być dopasowany do jej potrzeb. Tutaj przydadzą się wszelkiego rodzaju produkty niosące ulgę oraz zapewniające pełen komfort – Prezent dla świeżo upieczonej mamy lub kobiety w ciąży może być związany z jakimś doświadczeniem. Np. voucher na relaksującą usługę, taką jak np. masaż, zabieg SPA czy degustacja pysznego jedzenia. Innym pomysłem może być, np. ręcznie robiony box prezentowy, który zapewni przyszłej mamie wiele dobrych chwil. Cała magia polega na tym, aby był to prezent, który zapewni kobiecie chwilę oddechu i doceni trudy, przez które przechodzi.

Świętujcie Dzień Matki tak wcześnie, jak tylko chcecie

Jeżeli chcesz przekazać swojej partnerce, przyjaciółce, żonie prezent z okazji Dnia Matki jeszcze przed porodem, to jak najbardziej zrób to! Nie ma sensu czekać z rozpoczęciem świętowania do momentu, gdy dziecko przyjdzie na świat. W jej brzuchu rośnie kolejny członek rodziny i to jest niesamowita rzecz – świętujcie to!

Za opracowanie artykułu odpowiada Joanna Tymczyj – właścicielka marki Yokompresy.


Jeden komentarz

  1. Z okazji dnia mamy to trochę dziwnie, ale baby shower czemu nie. Byłam na takich świętowaniach dwa razy. Raz dałam ubranka i butelkę, Drugi raz podarowałam podgrzewacz do butelek z Truelife, bo to bliska przyjaciółka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *