Trwałość perfum – jak ją przedłużyć? Zdradzamy 9 wskazówek

Trwałość perfum zależy od wielu czynników, takich jak skład perfum, typ skóry, poziom aktywności fizycznej i warunki atmosferyczne. Jak przedłużyć trwałość perfum i sprawić, aby piękny zapach, którym spryskamy się rano, utrzymał się aż do wieczora? Zdradzamy kilka wskazówek.

Trwałość perfum – od czego zależy?

Trwałość perfum zależy od kilku czynników, w tym:

 • Składników perfum – Składniki perfum różnią się pod względem trwałości, niektóre są bardziej trwałe niż inne. Perfumy z wyższej półki zazwyczaj mają wyższą zawartość olejków eterycznych, co wpływa na ich trwałość.
 • Rodzaju skóry – Trwałość perfum może różnić się w zależności od rodzaju skóry. Na przykład suche skóry szybciej wchłaniają perfumy, co może skrócić ich trwałość.
 • Warunków atmosferycznych – Temperatura, wilgotność powietrza i inne czynniki atmosferyczne mogą wpływać na trwałość zapachu. Na przykład w ciepłych warunkach zapach perfum może szybciej odparowywać.
 • Sposobu aplikacji – Sposób aplikacji perfum również wpływa na ich trwałość. Na przykład pocieranie perfum może wpłynąć na zmianę struktury molekuł i skrócić trwałość zapachu.
 • Jakości perfum – Jakość perfum może również wpłynąć na ich trwałość. Perfumy z wyższej półki zazwyczaj zawierają wyższej jakości składniki, co wpływa na trwałość zapachu.

10 sposobów na zwiększenie trwałości perfum

Oto 10 sposobów na wydłużenie trwałości perfum:

 1. Aplikuj perfumy na dobrze nawilżoną skórę – Nawilżona skóra utrzymuje zapach perfum na dłużej, więc warto użyć balsamu do ciała lub lotionu przed aplikacją perfum.
 2. Aplikuj perfumy na punkty pulsujące – Punkty pulsujące to miejsca, w których można poczuć pulsację tętnic. Są to miejsca, w których ciepło ciała wzmacnia zapach perfum. Można więc aplikować perfumy na szyję, nadgarstki, za uszami lub na łokcie.
 3. Nie pocieraj perfum – Pocieranie perfum powoduje zmianę struktury molekuł, co wpływa na trwałość zapachu. Zamiast tego, można po prostu spryskać perfumy na skórę i zostawić do wyschnięcia.
 4. Wybierz odpowiednią ilość – Nie trzeba używać dużych ilości perfum, aby uzyskać pożądany efekt. Użyj jedynie niewielkiej ilości perfum i stopniowo dodawaj więcej w razie potrzeby.
 5. Aplikuj perfumy na skórę o właściwej temperaturze – Perfumy najlepiej aplikować na ciepłą skórę, ale nie gorącą, ponieważ wysoka temperatura przyspiesza odparowywanie perfum.
 6. Aplikuj perfumy przed ubraniem – Perfumy aplikowane bezpośrednio na ubranie szybko znikają, ponieważ ubranie absorbuję zapach. Dlatego najlepiej aplikować perfumy na skórę, a dopiero potem ubierać się.
 7. Przechowuj perfumy w odpowiednich warunkach – Perfumy należy przechowywać z dala od światła i ciepła, ponieważ mogą one wpłynąć na trwałość zapachu. Należy je przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
 8. Użyj pasującego do skóry typu zapachu – Niektóre zapachy lepiej pasują do określonego typu skóry. Przed zakupem perfum warto sprawdzić, jaki typ zapachu będzie najodpowiedniejszy dla twojej skóry.
 9. Nakładaj perfumy regularnie – Regularne aplikowanie perfum pozwoli utrzymać zapach na dłużej. Można więc na przykład pryskać się perfumami przed wyjściem z domu i po kilku godzinach aplikować jeszcze raz, jeśli to konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *