Przetłuszczające się włosy – sprawdzone sposoby

Trafiłaś tu nie bez powodu. Przetłuszczające się włosy to zapewne problem, który Ciebie dotyczy. Wiedz, że jest to zmora wielu kobiet. W tym artykule poznasz sprawdzone sposoby na przetłuszczające się włosy. Zagłębisz się także w przyczyny przetłuszczania się skóry głowy. Przyklapniętym, tłustym i pozbawionym blasku i objętości włosom mówimy “Żegnajcie!”.

przetłuszczające się włosy

Włosy przetłuszczające się – po czym je poznać?

Włosy tłuste to stan, w którym skóra głowy produkuje nadmierną ilość sebum. Powodując przy tym, że włosy wydają się tłuste i błyszczące. Osoby z tłustymi włosami mają tendencję do częstszego mycia włosów niż osoby z innymi rodzajami włosów.

Pamiętaj o tym, że włosy, które musisz myć co drugi dzień absolutnie nie są włosami z tym problemem. Nadmierne przetłuszczanie się włosów występuje, gdy umyjesz włosy rano, a tego samego dnia wieczorem wyglądają one tak, jakby ponownie nadawały się do umycia. Dotyczy Cię ta sytuacja? Jeśli tak, koniecznie zagłębij się w tym temacie,

Przyczyny nadmiernego przetłuszczania włosów

Przetłuszczające się włosy mogą być uciążliwym problemem, ponieważ mogą powodować przetłuszczanie się włosów i uczucie ciężkości. Wśród najczęstszych przyczyn nadmiernego przetłuszczania włosów wymienia się:

Niedokładne mycie

Jeśli myjesz włosy zbyt szybko i za mało dokładnie, to prawdopodobnie nie usuwasz z nich w pełni gromadzącego się na głowie łoju. Powoduje to jego nawarstwianie się przy każdym kolejnym myciu.

Mycie tylko raz

Zdarza się, że włosy potrzebują dwukrotnego mycia, aby maksymalnie je doczyścić. Przy kolejnym myciu spróbuj umyć włosy szamponem, spłukać, umyć je ponownie, ponownie spłukać i dopiero wtedy nałożyć odżywkę. Proste, prawda?

Stosowanie nieodpowiedniego szamponu

Przyczyny przetłuszczania się włosów często przypisuje się złym szamponom, które mogą zawierać ostre substancje chemiczne, takie jak siarczany. Te związki chemiczne usuwają naturalne olejki ze skóry głowy i mogą prowadzić do zwiększonej produkcji oleju, sprawiając, że włosy stają się tłuste i niemożliwe do opanowania. Ponadto, szampony o wysokim pH mogą również zaburzyć naturalną równowagę skóry głowy i zakłócić barierę ochronną na powierzchni skóry. Może to powodować nadprodukcję olejków, przez co włosy stają się tłuste i ciężkie.

Nieregularne mycie włosów

Jeśli nie myjesz włosów regularnie, może to spowodować nagromadzenie się brudu i bakterii na skórze głowy, które z czasem przyciągną olej.

Poza wymienionymi wyżej, wśród przyczyn nadmiernego przetłuszczania się włosów, należy wymienić

 • problemy hormonalne,
 • nieodpowiednią dietę,
 • nadmierny stres,
 • niektóre fryzury,
 • nadużywanie produktów do stylizacji włosów,
 • przyjmowaną farmakologię.
przetłuszczające się włosy

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Istnieje wiele sposobów na przetłuszczające się włosy i zwykle wiąże się to z kombinacją czynników zewnętrznych, takich jak środowisko i stosowane produkty, a także czynników wewnętrznych, takich jak hormony i genetyka.

 1. Znajdź szampon, dopasowany do Twoich potrzeb.
 2. Myj głowę dwukrotnie, delikatnie i dokładnie.
 3. Spłukuj szampon letnią lub zimną wodą i stosuj chłodny nawiew, susząc włosy.
 4. Regularnie wykonuj peeling skóry głowy.
 5. Nigdy nie zasypiaj z mokrymi włosami.
 6. Ogranicz dotykanie włosów w ciągu dnia.
 7. Ureguluj hormony i odstresuj się.
 8. Zadbaj o dietę. Unikaj węglowodanów prostych oraz nasyconych tłuszczy zwierzęcego pochodzenia.
 9. Stosuj ziołowe płukanki, najlepiej te na bazie nagietka, skrzypu polnego rumianku, szałwii i mięty. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *