10 sposobów na elektryzujące się włosy

Zimowe warunki atmosferyczne niosą za sobą pewne problemy, a mianowicie elektryzujące się włosy. Ciebie też to dotyczy? Wiedz, że jest to normalne zjawisko, którego wcale nie musisz akceptować. Jeśli Twoje włosy żyją własnym życiem i nie masz pomysłu jak je okiełznąć, to zatrzymaj się na chwilę i poznaj sprawdzone sposoby na elektryzujące się włosy.

Dlaczego włosy elektryzują się?

Włosy elektryzują się z powodu zjawiska zwanego elektrycznością statyczną. Występuje ono, gdy dwa różne materiały ocierają się o siebie i elektrony są przenoszone, generując ładunek elektryczny w procesie. Na przykład, gdy ludzkie włosy ocierają się o tkaniny, takie jak wełna lub syntetyczne włókna ubrań, elektrony są przenoszone z włókien ubrań na włosy, tworząc dodatnio naładowane pole elektryczne. Ten sam scenariusz może się zdarzyć, gdy włosy ocierają się o plastikowe grzebienie lub szczotki. Powoduje to nierównowagę elektronów między tymi dwoma obiektami, co powoduje przepływ prądu elektrycznego między nimi. Efekt ten jest szczególnie widoczny podczas zimnych i suchych warunków pogodowych, ponieważ niższe temperatury przyspieszają transfer elektronów.

Innym ważnym czynnikiem jest niski poziom wilgotności, ponieważ mniejsza wilgotność w powietrzu oznacza mniejsze przewodnictwo między obiektami, co pozwala na większe nagromadzenie ładunków elektrycznych.

Zapamiętaj, że im bardziej włos nawilżony, tym mniej podatny na ten proces. A więc warto zadbać o należyte nawodnienie włosów!

10 sposobów na elektryzujące się włosy

Naelektryzowane włosy potrafią uprzykrzyć dzień, jednak wprowadzając zmiany, chociażby do swojej pielęgnacji, zminimalizujesz zjawisko elektryzowania się włosów. Co robić, aby włosy przestały się elektryzować? Poznaj nasze skuteczne sposoby i wprowadź je do swojego życia!

1. Stosuj serię produktów do włosów o działaniu nawilżającym.

2. Płucz włosy zimną wodą.

3. Znajdź odpowiednią szczotkę lub grzebień do włosów.

4. Stosuj olejki do włosów.

5. Używaj lakieru do włosów.

6. Rzadziej czesz włosy.

7. Przełączaj suszenie na zimne powietrze.

8. Myj głowę raz na tydzień szamponem oczyszczającym.

9. Zrezygnuj z prostownicy.

10. Wybieraj sprzęt do włosów z jonizacją.

Co w przypadku, gdy włosy są naelektryzowane, a Ty jeszcze nie zdążyłaś zastosować punktów z listy? Ratunkiem w takiej sytuacji jest woda. Spróbuj ugładzić pasma lekko zwilżoną dłonią. Na pewno zmniejszy się „poziom elektryczności włosów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *