Jak dbać o skórę dłoni zimą? Sposoby na suche i spierzchnięte dłonie.

Zimą szczególnie należy dbać o skórę dłoni, która narażona jest na czynniki zewnętrzne, takie jak niska temperatura, suche powietrze połączone z częstszym przebywaniem w ogrzewanych pomieszczeniach. Niestety odbija się to negatywnie na kondycji dłoni. Są one wtedy mocno przesuszone, spierzchnięte, przemarznięte, swędzące, szorstkie i zaczerwienione. Zagwarantujmy im odpowiednią ochronę podczas niskich temperatur. Jak dbać o skórę dłoni zimą? Poznaj już teraz odpowiedź na to pytanie!

skórę dłoni

Jak dbać o skórę dłoni zimą? – sprawdzone sposoby

Dbałość o dłonie w miesiącach zimowych jest ważnym elementem utrzymania ich w zdrowiu i jak najlepszym wyglądzie. Niskie temperatury, suche powietrze i trudne warunki pogodowe mogą powodować spierzchnięcie, pękanie, a nawet krwawienie skóry dłoni. Aby zachować miękkość i elastyczność dłoni w chłodniejszych miesiącach, ważne jest, aby podjąć kilka dodatkowych kroków w celu ich ochrony.

Ciepłe rękawiczki

Upewnij się, że masz na sobie ciepłe rękawice, kiedy przebywasz na zewnątrz w chłodne dni. Nie tylko utrzymują one ciepło, ale również chronią przed czynnikami środowiskowymi, takimi jak wiatr i śnieg, które mogą podrażniać skórę.

Nawilżający krem do rąk

Jeśli musisz z jakiegoś powodu wystawić ręce na zewnątrz, zastosuj nawilżający krem do rąk przed wyjściem i ponownie po przyjściu. Szukaj produktów zawierających składniki, które odżywiają skórę, takie jak masło shea i lanolina.

Wysoki poziom wilgotności

Kiedy przebywasz w domu, staraj się utrzymywać wysoki poziom wilgotności, aby zapobiec odparowywaniu wilgoci ze skóry. Może to powodować suchość. Zainwestowanie w nawilżacz powietrza to świetny sposób na utrzymanie komfortowego poziomu wilgotności w domu lub biurze.

Możesz również zdecydować się na stosowanie intensywnego kremu nawilżającego na dłonie raz lub dwa razy dziennie. Szukaj produktów zawierających glicerynę lub kwas hialuronowy, które pomagają utrzymać nawilżenie skóry.

Peeling na dłonie z naturalnych składników

Pamiętaj o regularnym złuszczaniu naskórka (około dwa razy w tygodniu), aby usunąć martwe komórki skóry, które mogą powodować uczucie matowości i szorstkości.

Stosuj delikatny peeling wykonany z naturalnych składników, takich jak płatki owsiane, brązowy cukier lub sól morska. Pomogą one usunąć martwe komórki, nie będąc przy tym zbyt szorstkie dla wrażliwych typów skóry. I nie zapomnij na koniec nałożyć dużej ilości kremu nawilżającego!

Dzięki tym wskazówkom będziesz mieć miękkie i piękne dłonie przez całą zimę – niezależnie od tego, jak bardzo będzie zimno!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *