3 nieoczywiste zastosowania termoforu z pestek wiśni. Yokompresy mówi…

Termofory z pestek wiśni zyskują coraz większą popularność, ponieważ stanowią bezpieczną i ekologiczną kontrę dla klasycznych, gumowych odpowiedników. Możemy na nie trafić coraz częściej. Mimo to wciąż dla wielu osób naturalne termofory z pestek wiśni kojarzą się raczej z dziecięcymi kolkami. Tymczasem ich zastosowanie jest dużo szersze, niż może się wydawać. Poniżej znajdziesz trzy nietypowe sposoby wykorzystywania naturalnego termoforu, które mogą pomóc ci opanować codzienne bolączki.

3 nieoczywiste zastosowania termoforu z pestek wiśni.

Jakie zastosowanie ma termofor z pestek wiśni?

Myślę, że każdy zgodzi się ze zdaniem, że główne zadanie termoforu z pestek wiśni to: grzać i przynosić ulgę w bólu. Warto jednak pamiętać, że może on być wykorzystywany w innych, mniej oczywistych celach. Naturalny termofor to produkt prosty i jednocześnie wielowymiarowy, który może pomóc podczas bólu brzucha lub mięśni, a także:

  • Niestrawność, wzdęcia i zaparcia – okazuje się, że ciepły termofor z pestek wiśni pomaga nie tylko w bólu okresowym czy podczas przeziębienia, ale też jest świetnym remedium na rewolucje żołądkowe. Tak, jak w przypadku dziecięcych kolek, również podczas zaparć, niestrawności i wzdęć u dorosłych osób, ulgę może przynieść ciepły termofor położony na brzuch.

Dlaczego termofor z pestek wiśni wspomaga trawienie i zaparcia? Miejscowe zastosowanie ciepła pobudza procesy metaboliczne w naszym organizmie. Zmniejsza się ból i napięcia mięśni brzucha, polepsza się przemiana materii. A co najważniejsze – zwiększa się produkcja kwasu solnego w układzie pokarmowym, przez co dużo łatwiej trawimy pokarmy. Termofor z pestek wiśni może być szczególnie przydatny po obfitym posiłku.

  • Uspokojenie i sensoryczne wyciszenie – należy pamiętać, że naturalne termofory są bardzo sensoryczne i oddziałują na kilka zmysłów jednocześnie. Zawarte w nich pestki wiśni to w rzeczywistości małe, twarde kuleczki, których ugniatanie, głaskanie i przesypywanie rozluźnia nas i działa odstresowująco. Różnego rodzaju ćwiczenia manualne – takie, jak rolowanie czy ściskanie opuszkami palców – ma pozytywny wpływ na nasze ciała i umysły, działa kojąco i obniża  poziom stresu oraz lęku.

Nie bez znaczenia jest także dźwięk, jaki wydają. Termofor z pestek wiśni spodoba się szczególnie tym osobom, które lubią ASMR i chętnie korzystają z tej metody redukcji stresu. Delikatny szelest i stukot pestek wiśni jest niezwykle satysfakcjonujący i przyczynia się do większej produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia w naszych organizmach.

  • Jako zimny kompres – termofor kojarzy się raczej z ciepłem i rozgrzewaniem zmęczonych mięśni. Tymczasem te naturalne – szyte z pestek wiśni oraz bawełny, lnu czy bambusa – magazynują nie tylko ciepło, ale i zimno. Wlanie zimnej wody do klasycznego, gumowego termofora nie przyniesie żadnych efektów. Natomiast termofor z pestek wiśni umieszczony w zamrażarce zamienia się w zimny okład, który zmniejsza opuchliznę, stany zapalne i przynosi ulgę podczas bólu głowy.

Można stosować go po stłuczeniach, przy nadwyrężonych mięśniach i innych urazach. Zimny okład z pestek wiśni to też niezawodny sposób na ciążowe obrzęki, a także skuteczna metoda w walce z gorączką oraz migreną. To bezpieczny i naturalny sposób na przyniesienie ulgi i ukojenie obolałych części ciała.

Kiedy może się przydać termofor z pestek wiśni?

Ogólnie rzecz ujmując termofor, szczególnie ten wykonany z naturalnych materiałów, przydaje się zazwyczaj wtedy, gdy odczuwamy ból. Może być to ból podczas okresu, dolegliwości związane z rwą kulszową lub napięcia karku i ramion. Miejscowe zastosowanie ciepła działa rozluźniająco, poprawia ukrwienie w danej partii ciała i pomaga szybciej uporać się z dyskomfortem.

Znałaś wcześniej te trzy zastosowania termoforu Yokompresy z pestek wiśni? Koniecznie daj znać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *