Warsztaty na Targach Mamaville Katowice. Dołącz już teraz!

Mamaville rusza z zapisami na warsztaty i wykłady dla dzieci i rodziców na Targach Mamaville Katowice vol.4. Koniecznie zapoznaj się z całym harmonogramem wydarzenia i baw się dobrze!

Termin: 16 października 2022 (niedziela), godz. 10-17.

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach Plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice.

Wstęp: Warsztaty są bezpłatne, lecz ilość miejsc ograniczona.

Zapisz się już dzisiaj:

WYKŁADY DLA RODZICÓW

10:15 DO 11:15 – “Oby nie! Pierwsza pomoc w sytuacjach zagrażających życiu niemowląt i dzieci” 

Warsztat dotyczyć będzie postępowania w stanach nagłych u niemowląt i małych dzieci: drgawki, zachłyśnięcia, nagłe zatrzymania krążenia, oparzenia. Rodzice dowiedzą się w jaki sposób rozpoznać, jak się zachować i jak pomóc dziecku w kluczowych momentach przed przyjazdem ratownictwa medycznego.

Prowadzenie: Klaudia Perończyk, Ratownik medyczny w  RPR Sosnowiec i WPR Katowice, Instruktor pierwszej pomocy AEDMAX. Wykładowca akademicki na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej i WSB w Poznaniu. Współpracownik Fundacji po oparzeniu -> https://fundacjapooparzeniu.org/

11:30 do 12:30 – “O dotyku który wspomaga więź i rozwój- Masaż Shantala i kangurowanie”.

Jeśli jesteś kobietą w ciąży, świeżo upieczoną mamą, tatą, chcesz nauczyć się łatwiej komunikować ze swoim niemowlakiem, odpowiadać na jego potrzeby, pogłębiać więź, to te spotkanie jest dla Ciebie.

Poruszymy takie tematy jak: Jak dotyk wpływa na układ nerwowy? Masaż Shantala – kilka słów i pokaz. Zalety masażu. Kilka słów o pielęgnacji i kangurowaniu dziecka. Masaż buduje nie tylko więź, ale też łagodzi problemy kolkowe, działa wyciszająco.

ProwadzenieMonika Szkudlarska. Lubi próbować nowych rzeczy i ciągle zdobywa wiedzę. Jest żoną Daniela i Mamą rocznego Dominika. Macierzyństwo pozwoliło jej odkryć pasję, jaką jest praca z niemowlakami i ich rodzicami, dlatego postanowiła zostać doradcą chustonoszenia, instruktorem Masażu Shantala i Promotorem Dobrego Startu, a pomysły na kolejny rozwój tylko rosną. Rodzicielstwo, to piękna przygoda, możliwość bycia blisko z tak małym człowiekiem daje dużo radości i wiele uczy. Jej dewiza to: Warto być otwartym na zmiany nawet w trudach zmęczenia.

Znajdziesz więcej na:

12:45 do 13:45 – Jak łagodnie stawiać granice dzieciom ?

Jesteś rodzicem i nie raz doświadczasz tego, że dzieci nie trzymają się ustalonych zasad? Zastanawiasz się, czy stawianie granic małym dzieciom w ogóle ma sens? Szukasz równowagi między ,,bezstresowym wychowaniem” a nadmiernym ograniczaniem dziecka? A dodatkowo chciał/abyś zadbać także o siebie? Jeśli tak, to zapraszamy na warsztaty, podczas których:

 • Dowiesz się, jak stawiać granice w sposób życzliwy i stanowczy jednocześnie.
 • Jak komunikować się z dzieckiem w sposób, który zachęci je do współpracy.
 • Jak zadbać o siebie, by móc w pełni cieszyć się rodzicielstwem.

Prowadzenie: Magdalena Harasymowicz. Jest nauczycielem matematyki oraz certyfikowanym edukatorem Pozytywnej Dyscypliny, ukończyła negocjacji i mediacji, a także zarządzania oświatą. Na co dzień pracuje w szkole z uczniami w klasach 4-8 oraz regularnie prowadzi warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny – głównie w Rzeszowie. Bardzo lubi przyglądać się relacji rodzic-dziecko w każdym możliwym miejscu zastanawiając się nad skutecznością różnych metod w perspektywie długoterminowej. Uważa, że każdy rodzic popełnia błędy wychowawcze (większe lub mniejsze), a ich świadomość jest pierwszym krokiem do sukcesu i zmiany podejścia.

Aneta Froehlich. Pedagog, Coach oraz Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny -> https://pozytywnadyscyplina.pl/. Pomaga rodzicom i specjalistom pracującym z dziećmi wychowywać w szacunku i nawiązywać satysfakcjonujące i zdrowe relacje. Wspiera w odzyskiwaniu życiowej równowagi i czerpaniu radości z rodzicielstwa. Prywatnie żona i mama trójki maluchów, miłośniczka edukacji alternatywnej i ciągłego rozwoju, która dąży małymi krokami do świadomego życia w zgodzie ze sobą, drugim człowiekiem i naturą.

14:00 do 15:00 – “Chusta czy nosidło?”

Na naszym warsztacie poznacie zalety noszenia dzieci w chustach.

W czasie spotkania dowiecie się:

 • po co Wam ta chusta? – jakie korzyści z chustonoszenia płyną dla Was i dla Waszego dziecka.
 • od kiedy można wiązać maluszka w chustę i jak to robić?
 • jak wybrać chustę czy później nosidło?
 • gdzie szukać profesjonalnego wsparcia?

W czasie wykładu zaprezentujemy Wam także najczęściej wybierane wiązania dla noworodków, a także odpowiemy na każde chustowe pytanie.

Prowadzenie: certyfikowana doradca chustonoszenia z firmy Zaffiro.

15:15 do 16:15 – “Karmienie naturalne – najczęstsze problemy laktacyjne i ich rozwiązanie “

PROWADZENIE: Lena Siwonia-Witkowska. Doświadczona położna sali porodowej, położna rodzinna, doradca laktacyjny, entuzjastka porodów naturalnych, propagatorka karmienia naturalnego, mama dwóch malutkich chłopców, doradca laktatorów NENO -> https://neno.pl/

Serdecznie zapraszamy rodziców oczekujących dziecka oraz tych którzy są na początku mlecznej drogi na nasz wykład! Podczas spotkania omówione zostanę najczęstsze problemy laktacyjne:

 • Karmienie naturalne? Czy karmienie mlekiem modyfikowanym – która opcja jest dal mnie ?
 • Poród drogami natury i pierwsze karmienie. Cięcie cesarskie – kiedy pierwsze karminie?
 • Nawał laktacyjny – co robić?
 • KPI – co to jest i czy może jest dla mnie ?
 • Gdzie szukać pomocy jeśli będzie potrzeba ?
 • Jak wybrać odpowiedni laktator ?
 • Czym się sugerować przy doborze sprzętu wspomagającego karmienie ?

WARSZTATY DLA DZIECI

10:30 do 11:00 – ” EkoMuzykowanie” zajęcia umuzykalniające dla dzieci – grupa 1 – dzieci od 6 miesięcy do 3 lat

11:15 do  11:45 – “EkoMuzykowanie” zajęcia umuzykalniające dla dzieci – grupa 2 – dzieci od 3 do 6 lat 

EkoMuzykowanie to zajęcia rytmiczne metodą E. Jaques-Dalcroze’a dla dzieci od 5 miesiąca życia do 6 roku życia. Na zajęciach króluje improwizacja fortepianowa przeplatana wszystkimi aktywnościami muzycznymi: śpiewem, tańcem, ruchem do muzyki, improwizacją ruchową, grą na instrumentach perkusyjnych oraz swobodną zabawą.

Rytmika to metoda artystyczno-pedagogiczna, która łączy w sobie wszystkie aktywności muzyczne takie jak: śpiew, taniec, instrumentację i improwizację. Najważniejszym elementem jest ruch odzwierciedlający muzykę, dzięki któremu staje się ona zrozumiała nawet dla kilku miesięcznego dziecka. Nasz autorski program jest dostosowany do wieku dzieci i rozwija je pod wieloma kątami, nie tylko muzycznymi. Dzieci na zajęciach kształcą swoja pamięci, koncentrację, podzielność i przerzutność  uwagi co pomaga im w przyszłości w nauce języków obcych czy przedmiotów ścisłych. Rytmika rozwija procesy myślowe dzieci a jej myślą przewodnią jest nauka przez zabawę. 

Prowadzenie: Katarzyna Majerczyk. Założycielka firmy, twórca programów EkoMuzyki, prowadząca social media i szkolenia pracowników. Magister sztuki specjalności” Rytmika i przedmioty teoretyczno-muzyczne”. Nauczyciel Rytmiki, kształcenia słuchu i Improwizacji fortepianowej w szkołach muzycznych I i II stopnia na Śląsku. Posiada 10-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi od 1 roku życia, a prywatnie mama.

Jak widzisz, na Targach Mamaville będzie się działo! Na pewno odnajdziesz się tam Ty, jak i Twoje dziecko. Widzimy się?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *