Daj nowe życie jeansom i uzyskaj torbę! Wywiad z OrchidBee Handmade.

Orchidbee Handmade – kreatywny duet mamy i córki, który daje nowe życie jeansom, których już nikt nie chciał.

Tworzymy torby z recyklingu jeansu. Szyjemy pojedyncze egzemplarze zgodnie z zasadą zero waste.

Zależy nam na wyeliminowaniu (ograniczeniu) tworzyw sztucznych i jednocześnie korzystaniu z materiałów naturalnych do ponownego przetworzenia. Wykorzystujemy jeans w taki sposób, aby uszyta torba była funkcjonalna, wytrzymała i mogła służyć nam wiele lat.

W 90% używamy elementów z recyklingu a cały proces wykonania toreb zaczyna się od naszego pomysłu powtórnego wykorzystania jeansu i nadaniu mu nowej formy.

Twoja marka nosi nazwę “OrchidBee Handmade”. Dlaczego postawiłaś na taką nazwę? Kryje się za nią jakaś historia? Opowiedz nam.

Zanim powstała marka OrchidBee Handmade razem z mamą tworzyłyśmy patchworkowe koce. Szukałyśmy nazwy, która mogłaby się kojarzyć z patchworkami. Obie lubimy przyrodę i zaczęłyśmy szukać elementu, który najlepiej oddaje to co szyjemy.

Przypadkiem natrafiłam na owada o wdzięcznej nazwie Green Orchid Bee (pszczoła zielona). Green Orchid Bee należy do najbardziej kolorowych wśród pszczołowatych. Jej przepiękne kolory skojarzyły nam się z naszymi kolorowymi patchworkami.

Z czasem nasze serce skradły wyroby z jeansu, jednak sympatia do nazwy Orchid Bee została i pod tą nazwą tworzymy nasze torby. Czasami wzbogacamy nasze wyroby w inne materiały z recyklingu, na przykład bawełna, len, skóra naturalna czy zamsz. Stanowią one jednak tylko dodatki. Głównym tworzywem jest jednak jeans.

Nasze torby zawierają wiele różnorodnych elementów w różnych odcieniach niebieskiego (kolory jeansu), dzięki temu od razu mamy skojarzenie z Orchid Bee.

Jaka jest specjalizacja Twojej marki? Co znajdziemy w Twojej ofercie?

OrchidBee Handmade to przede wszystkim torby z recyklingu jeansu.

Głównym naszym wyrobem są torby – większe i mniejsze. Każdy egzemplarz torby jest niepowtarzalny. Nie tworzymy wyrobów seriami z gotowego szablonu. Każda nasza torba jest krojona bezpośrednio na materiale jednokrotnego projektu, stąd każdy nasz wyrób ma indywidualne cechy wymiaru i wyglądu.

Co się przyczyniło do stworzenia własnej marki? Dlaczego akurat taka dziedzina?

Razem z mamą tworzymy duet. Ona lubi szyć i uwielbia jeans, a ja lubię social media i jeans. Postanowiłyśmy połączyć siły i stworzyć produkt, z którego korzystamy na co dzień.

Nasz produkt, czyli torba z recyklingu jeansu ma za zadanie nie tylko wyróżniać się z tłumu masowych produktów z sieciówek, ale również ma za zadanie być funkcjonalna i wytrzymała. Obie nie lubimy marnowania ubrań i wyznajemy zasadę zero waste. Torby są odpowiedzią na nadmierny konsumpcjonizm w obecnych czasach.

Czy masz jakieś motto, którym posługujesz się podczas prowadzenia marki? Jeśli tak to jakie i dlaczego takie?

Nasze motto brzmi: Dajemy drugie życie jeansom, których już nikt nie chce.

Wraz ze zmieniającą się modą, zmieniają się gusta i upodobania. Jeans jest uniwersalnym materiałem, który zmienia się wraz z trendami. Zazwyczaj wiele fasonów i krojów zmienia się co sezon, a to znaczy ze wiele spodni, katan i spódnic ląduje na dnie szafy i zapominamy o nich. Szyjąc torby z tych zapomnianych jeansów i innych wyrobów, dajemy im nowy dom. Stają się modnym i funkcjonalnym dodatkiem i przestają być zapomniane, a stają się obowiązkowym elementem naszej garderoby. Nie ma kobiety, która nie ma w szafie torby. My chcemy, aby w jej szafie była torba z recyklingu jeansu.

Zdradź nam swój bestseller. Co jest w nim takiego wyjątkowego, że mianujesz go bestsellerem?

Naszym bestsellerem jest torba plecionka. Jest wyjątkowa, ponieważ została uszyta z wielu elementów jeansu, które naprzemiennie są przeplatane i zszywane. Efektowna plecionka wymaga całego dnia pracy ( 8-10 godzin ). Jest to nasza najbardziej czasochłonna torba.

Plecionki robimy w różnych stylach, aby efekt był spektakularny. Na 1 torbę plecionkę czasem trzeba zużyć kilka par spodni. Każdy element torby jest przez nas robiony. Od pomysłu, po wycinanie pasków do plecionki, kończąc na zszywaniu. Wszystko robimy bardzo starannie i dokładnie.

Jakie zastosowanie w życiu codziennym mają Twoje produkty?

Nasze torby przede wszystkich służą do przechowywania wszystkiego, co kobieta może zmieścić w torbie. Nie mamy ograniczeń. Kobieta wychodząc do pracy może spakować do torby wszystko co przyda się jej w pracy. Kobieta, która wybiera się na spotkanie z przyjaciółkami zmieści wszystko, czego potrzebuje na spotkanie towarzyskie z koleżankami.

Nasze torby mają uniwersalne, codzienne zastosowanie.

Czym wyróżniają się Twoje produkty na tle konkurencji?

  • Nie tworzymy z nowych materiałów czy szablonów.
  • Każdy element torby jest wycinany przez nas ręcznie.
  • Wyroby z jeansu z recyklingu muszą spełniać określone cechy jakościowe, aby stać się elementem do uszycia torby.
  • Wszystkie elementy muszą być wytrzymale podczas użytkowania.
  • Każda 1 para spodni musi spełniać pewne wymogi, aby stać się materiałem na torbę.
  • Nie każda para spodni nadaje się na torbę.

Z jakich surowców tworzysz swoje produkty?

Głównym surowcem są wyroby z jeansu (spódnice, katany, spodnie).

Sporadycznie dokładamy elementy z bawełny, lnu, zamszu lub skóry ( wszystko też z recyklingu). Jedynie podszewki bawełniane i suwaki są nowe.

W jakim kierunku chcesz rozwijać swoją markę? Jakie masz plany na przyszłość?

Cały czas chcemy tworzyć z recyklingu wyrobów jeansowych. Zależy nam, aby każda kobieta w swojej garderobie miała chociaż jedną torbę z recyklingu jeansów.

Nasze plany na przyszłość są proste: dotrzeć do jak największej ilości osób i pokazać im, że torby z recyklingu jeansów są funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Do kogo są dedykowane twoje produkty? Dlaczego taka grupa odbiorców?

Nasze torby dedykowane są dla każdej grupy wiekowej.

Torby z recyklingu jeansu nadają się dla młodzieży, dorosłych, jak i dla naszej babci. Naszą torbę może nosić każdy.

Powiedz nam, co jest dla Ciebie najważniejsze w rozwijaniu własnej marki, aby funkcjonowała na najwyższym poziomie?

Najważniejsza jest dla nas jakość i kontakt z klientem. Każdą torbę sprawdzamy kilka razy, zanim dopuścimy ją do sprzedaży.

Jeśli czujemy, że może być uszyta lepiej to cofamy się do początku i szyjemy ponownie. Zamówienia indywidualne omawiamy z klientem na prawie każdym etapie tworzenia idealnej torby. Zawsze staramy się, aby wymarzona torba dla klienta była idealna i spełniała wszelkie oczekiwania.

Skąd czerpiesz inspiracje twórcze w rozwijaniu własnej marki?

Wszystkie inspiracje czerpiemy z życia codziennego . Kiedy mamy przed sobą kolejną parę z recyklingu to zazwyczaj już jakiś pomysł pojawia się w głowie.

Czasem spodnie czekają na swój czas, a czasem od razu bierzemy się do szycia i w kilka godzin powstaje nowa torba.

Czy jesteś w 100% dumna z tego, co osiągnęłaś? Miałaś jakieś trudności w dojściu do miejsca, w którym teraz się znajdujesz? Opowiedz nam o tym.

Jesteśmy wzajemnie z siebie dumne, bo dzięki naszej ciężkiej pracy nie tylko rozwijamy swoje umiejętności i doskonalimy się, ale też dajemy radość naszym odbiorcom.

Każde miłe słowo o naszych torbach sprawia, że mamy jeszcze większą motywację do działania.

Markę OrchidBee Handmade znajdziecie na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *