Drewniane zegary pomysłem na ożywienie domowego wnętrza. Wywiad z marką Cuda z Drewna.

Marka CUDA Z DREWNA powstała z myślą o tworzeniu niepowtarzalnych i dopasowanych dodatków z drewna do każdego wnętrza.

Na początku tworzyliśmy zegary z plastrów dębowych dla rodziny i znajomych, potem poszerzaliśmy ofertę o inne rodzaje plastrów, aż w końcu zdecydowaliśmy się stworzyć pierwszy zegar w obręczy!

Od zawsze każdy zegar z drewna był całkowicie personalizowany! Zależało mi na tym, aby stworzyć markę, w której to Klient decyduje o wyglądzie przedmiotu, który zakupi. Udało mi się? Chyyyba… tak!

Wszystkie produkty, które widzisz były tworzone na zamówienie. Cały ten sklep Tworzony jest przez Klientów. Nie zniechęcaj się tym, że nie znalazłaś / znalazłeś tego czego szukałeś! Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy lub zadzwoń 726-334-039 chętnie omówimy możliwości i realizację Twojego wymarzonego projektu, o ile to możliwe!

Po drugiej stronie telefonu, Facebooka, maila również jestem JA – Karolina. Zawsze możesz do mnie napisać lub zadzwonić. Chętnie opowiem Ci o szczegółach realizacji oraz odpowiem na Twoje pytania.

Założycielka marki “Cuda z Drewna”.

Strona internetowa: https://cudazdrewnaonline.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/CUDAzDREWNA.online/

Instagram: https://www.instagram.com/LubianeDrewniane/

TikTok: https://www.tiktok.com/@cudazdrewna

Twoja marka nosi nazwę „Cuda z Drewna”. Dlaczego postawiłaś na taką nazwę? Kryje się za nią jakaś historia? Opowiedz nam.

Zależało nam na tym, aby nazwa naszej marki nie wprowadzała nikogo w błąd, była czytelna i miła dla oka. Wraz z narzeczonym dłuuuugo debatowaliśmy nad nazwaniem tego co robimy. Wspólnym mianownikiem każdego naszego produktu było drewno, które musiało pojawić się w nazwie naszej marki i tak właśnie powstały CUDA Z DREWNA.

Jaka jest specjalizacja Twojej marki? Co znajdziemy w Twojej ofercie?

Specjalizacja naszej marki? Myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że są to w pełni personalizowane zegary handmade. Pracujemy nad tym, aby nasza oferta była coraz ciekawsza, więc dodajemy nowe produkty oraz wprowadzamy różne wariacje dotyczące produktów, które już posiadamy w swojej ofercie. 

Ale co tak naprawdę można znaleźć w tej naszej ofercie? Zaczynaliśmy od dębowych zegarów z plastrów drewna, potem dodaliśmy do oferty również zegary z plastrów brzozy oraz wiązu. Wraz z dodaniem nowych gatunków drewna zwiększaliśmy możliwości personalizacji, więc powiększaliśmy wybór cyfr i wskazówek. Potem zdecydowaliśmy się na dodanie kolejnego wyjątkowego produktu, którym były bestsellerowe zegary w obręczy, o których więcej w kolejnych odpowiedziach na pytania. Tworzymy również drewniane podstawki pod kubek, czy kwiaty oraz eko świeczniki z pieńków brzozy. Wszystko oczywiście powstaje w 100% w Polsce i jest robione przez nas własnoręcznie!

Co się przyczyniło do stworzenia własnej marki? Dlaczego akurat taka dziedzina?

Szczerze? To wszystko przez ten Covid i pandemię! Straciłam pracę na etacie, miałam spory problem ze znalezieniem nowego stanowiska, bo jednak większość firm cięła koszty i niechętnie zatrudniała nowych pracowników. W tej nieciekawej sytuacji musiało się w końcu pojawić światełko w tunelu. Wraz z narzeczonym przypomnieliśmy sobie pewne pamiętne wakacje w Sarbinowie (rodzinne wakacje z okazji złotych godów moich dziadków). Tam właśnie powstał pomysł stworzenia zegara z plastra drewna, który bardzo długo musiał poczekać na swoje powstanie. I tak to właśnie się zaczęło!  

Czy masz jakieś motto, którym posługujesz się podczas prowadzenia marki? Jeśli tak to jakie i dlaczego takie?

Może nie motto, a jedno słowo kluczowe – zaufanie! Marka bez zaufania nie ma prawa istnieć. Do tej pory pamiętam swoje początki, jak zaczynałam to zaufanie budować… próbowaliście kiedyś sprzedać produkt wcześniej nikomu nieznany? CUDA Z DREWNA wtedy nie miały jeszcze dziesiątek opinii, godnego zaufania profilu na Facebooku, czy Instagramie, ani nawet strony www i dziesiątek zdjęć w portfolio. Po dwóch latach mogę z czystym sercem powiedzieć, że udało nam się, bo Klienci nam ufają!

Zdradź nam swój bestseller. Co jest w nim takiego wyjątkowego, że mianujesz go bestsellerem?

Nasz bestseller ostatnich miesięcy to oczywiście zegar w obręczy! Połączenie czerni z drewnianą deską daje nam ponadczasowy klasyk w nowoczesnej odsłonie. Nasza pracownia stawia na wyjątkowe i niespotykane drewniane zegary dla wymagających użytkowników. Dlatego stawiamy na pełną personalizację: średnicy, dostarczamy wyjątkowe i niespotykane kształty desek, dajemy także możliwość wyboru wskazówek oraz dodanie cyfr.

Jakie zastosowanie w życiu codziennym mają Twoje produkty?

Stawiamy przede wszystkim na funkcjonalne dodatki do wnętrza, które są wykonane z drewna! Czy znasz osobę, która nie ma w domu zegara? Deski do krojenia? Czy jakiegokolwiek elementu dekoracyjnego? My tworzymy takie produkty z drewna, które jest bardzo trwałym, jak i również ekskluzywnym materiałem. W dobie dominacji plastiku coraz więcej ludzi przywiązuje wagę do naturalnych i ekologicznych dodatków – w naszej pracowni wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom!

Czym wyróżniają się Twoje produkty na tle konkurencji?

CUDA Z DREWNA są po prostu transparentne. Przede wszystkim Nasze produkty są jawnie personalizowane i klient w całości widzi co kupuje. My pokazujemy Klientom na zdjęciach konkretny plaster, deskę, wskazówki, czy cyfry. U konkurencji wybiera się puste słowa i widzi przykładowe realizacje, które mają być inspiracją – nie widać tego, co klient finalnie kupi. O podobnych produktach dostępnych w popularnych sieciówkach już nawet nie wspominam, bo nie mogę ich nawet nazwać swoją konkurencją, bo nie posiadają ani dobrej jakości produktu, ani nie można ich dowolnie spersonalizować.

Z jakich surowców tworzysz swoje produkty?

Oczywiście DREWNO! Jednak drewno drewnie nie jest drewnem. W tym tworzymy zegary z plastrów brzozy, dębu oraz wiązu. Zegary w obręczy są produkowane z desek orzecha oraz dębu – jednak jesteśmy otwarci na indywidulane projekty! Współpracujemy z najlepszymi, niezastąpionymi i przede wszystkim zaufanymi dostawcami.

W jakim kierunku chcesz rozwijać swoją markę? Jakie masz plany na przyszłość?

W czerwcu tego roku udało nam się otworzyć własny sklep internetowy, do którego serdecznie Was zapraszam -> www.cudazdrewnaonline.pl

Otworzenie tego sklepu to był krok milowy dla naszej marki. Przez dwa lata wystawialiśmy się tylko na portalach rękodzielniczych, które pobierają ogromne prowizje za sprzedany przedmiot… powoli zaczynamy stawiać na swoje! Mamy mnóstwo pomysłów, ale cierpimy na chroniczny brak czasu! Już niedługo wprowadzimy ciekawą wariację zegara w obręczy i nowy dodatek do wnętrza, więc bądźcie z nami!

Do kogo są dedykowane twoje produkty? Dlaczego taka grupa odbiorców?

CUDA Z DREWNA są dedykowane każdemu, kto chciałby zaprosić chociaż skrawek lasu do swojego wnętrza! Nasze drewniane zegary wpasują się w klasyczne i te bardziej nowoczesne wnętrza. Najczęściej wybierają nas osoby, które szukają wyjątkowego prezentu dla bliskiej osoby lub osoby w trakcie remontu, które właśnie zmieniają klimat swojego wnętrza i szukają designerskich dodatków, które wpasują się w ich nową wizję.

Powiedz nam, co jest dla Ciebie najważniejsze w rozwijaniu własnej marki, aby funkcjonowała na najwyższym poziomie?

Najważniejsza jest doskonałość operacyjna! Zdradzę Ci sekret i powiem, że jeżeli chcesz nauczyć się odpowiedzialności, podzielnej uwagi oraz organizacji w życiu to załóż własną markę.

Skąd czerpiesz inspiracje twórcze w rozwijaniu własnej marki?

Inspiracje przychodzą wraz z klientami i zrealizowanymi projektami, nawet czasem w trakcie podróży coś mi wpadnie do głowy. Każda inspiracja musi zostać przez nas dokładnie przemyślana i dopiero potem tworzymy prototyp i wprowadzamy produkt do oferty. Jest takie powiedzenie: “co za dużo to niezdrowo” – z takiego założenia również wychodzimy. Stawiamy na jakość i markę, a nie na ilość i słabe wykonanie.

Markę Cuda z Drewna znajdziecie:

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *