Spraw relaks swojej mamie! – wywiad z marką Pani KOBIDO.

Nazywam się Patrycja i pragnę pokazać Ci, że Twoje piękno jest ukryte za Twoimi przeżyciami i doświadczeniami z całego życia. Na twarzy widać tylko skutki. Ja docieram do przyczyn i pomagam Tobie pozbyć się wszelkich napięć w mięśniach, uwalniam emocje z ciała i przywracam równowagę. W efekcie tej pracy twarz zaczyna odzyskiwać blask i młodość.

Facebook: https://www.facebook.com/PaniKobido/

Instagram: https://www.instagram.com/pani_kobido/

Patrycja Piwońska – Założycielka marki Pani KOBIDO.

Twoja marka nosi nazwę “Pani KOBIDO”. Dlaczego postawiłaś na taką nazwę? Kryje się za nią jakaś historia? Opowiedz nam.

Zacznę od początku. Po wielu latach pracy biurowej na etat ciągle czułam, że moje funkcjonowanie w ten sposób nie ma sensu. Zawsze chciałam pracować z ludźmi, pomagać im.  Dotychczasowe zajęcie nie dawało mi głębszej satysfakcji i wydawało się puste i bez znaczenia. Półtora roku temu zrezygnowałam z pracy na stanowisku marketing manager w branży beauty, by znaleźć nowy cel w życiu.  I tak wszechświat przemówił do mnie i zaczął podsyłać mi materiały o masażu kobido w postaci artykułów, filmików i reklam dla masażystów. Nie miałam pojęcia o masażach, ale za tą wskazówką poszła kolejna… Przyszło do mnie, że mam iść na szkolenie z masażu kobido. W ten sposób po wielu miesiącach nauki, szkoleń i ćwiczeń praktycznych powstało nowe, płynące z serca miejsce pod nazwą “Pani KOBIDO”.

Co znajdziemy w Twojej ofercie? Dlaczego akurat wykonujesz takie masaże?

Zajmuję się manualnymi terapiami odmładzania twarzy, a w mojej ofercie znajdziesz oczywiście japoński masaż Kobido, zaawansowaną terapię odmładzania twarzy ZOGA FACE, masaż transbukalny, japoński masaż Facelift i kinesiotaping bioestetyczny.  Stawiam na naturalne metody odmładzania, bo wiem jak ogromny potencjał w nich drzemie. Manualne terapie twarzy to fantastyczna alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej.  Ja i moje klientki jesteśmy zaskoczone jak spektakularne efekty przynoszą regularne masaże. 

Dlaczego postanowiłaś pójść w kierunku masażu? Co Cię do tego skłoniło?

Uważam, że ciało człowieka wymaga holistycznego podejścia, o czym mówi wschodnia medycyna chińska i postrzega człowieka w połączeniu ze wszystkimi aspektami jego życia. Medycyna zachodnia, która do niedawna uznawała tylko tabletkę i skalpel, zaczyna doceniać sposoby leczenia znane od wieków w kulturach Wschodu.  

Człowiek to wspaniała maszyna. To system naczyń połączonych, na które ogromny wpływ mają emocje. Pragnę pokazać Kobietom, że ich piękno jest ukryte za ich przeżyciami i doświadczeniami z całego życia. Na twarzy widać tylko skutki. Ja docieram do przyczyn i pomagam pozbyć się wszelkich napięć w mięśniach, uwalniam emocje z ciała i przywracam równowagę. W efekcie tej pracy twarz zaczyna odzyskiwać blask i młodość. Zwiększa się świadomość ciała i jego potrzeb. Masaż to życie. 

Zdradź nam swój ulubiony masaż, który uwielbiasz wykonywać. Co jest w nim takiego wyjątkowego, że mianujesz go bestsellerem w swojej ofercie?

Nr 1 jest oczywiście japoński masaż Kobido, od którego wszystko się zaczęło i o którym robi się głośno ze względu na jego wspaniałe i dobroczynne efekty dla całego ciała i twarzy. Masaż ten spowalnia starzenie się skóry, poprawia owal twarzy, wygładza pory, pobudza krążenie krwi i limfy, sprzyja produkcji kolagenu, odnawia naskórek, zmniejsza zmarszczki, obrzęki i cienie, poprawia i wygładza skórę, rozluźnia mięśnie szyi i dekoltu. Usuwa również skutki stresu i napięć.
 

Natomiast znając funkcjonowanie tkanek i zależności między nimi, musimy dojść do najgłębszych struktur, aby skutecznie odmłodzić twarz. Nie wyobrażam sobie pracy bez znajomości technik ZOGA FACE Integration. ZOGA FACE to zaawansowana terapia manualna, polegająca na opracowaniu i manipulacji mięśni mimicznych twarzy, czepca ścięgnistego, dekoltu oraz szyi w celu zlikwidowania napięć mięśniowo – powięziowych. To dopasowana do indywidualnych potrzeb terapia manualna, która dociera do źródła problemu. ZOGA pomaga przywrócić symetrię twarzy, modeluje i spektakularnie odmładza. Terapia gwarantuje przywrócenie właściwego przepływu krwi w tkankach, intensywniejszy drenaż limfatyczny, zmniejszenie napięcia mięśniowego, dzięki czemu uzyskujemy efekt liftingujący i terapeutyczny.

Opowiedz nam o wpływie masaży na kondycję naszej skóry.

Ciało i twarz budują tkanki jak: skóra, tkanka tłuszczowa, mięśnie, powięź, naczynia krwionośne, limfatyczne i kości. Na skórze uwidaczniają się nieprawidłowości struktur położonych poniżej, takie jak: zmarszczki, obrzęki, bruzdy, ziemistość skóry, opadający owal twarzy itd.. W zdrowym i dobrze funkcjonującym organizmie wszystkie tkanki są ruchome, elastyczne i dobrze odżywione. Jeśli dochodzi do nadmiernego napięcia to mięsień skraca się, utwardza, zmniejsza swoją objętość i często uciska na przechodzące naczynia. To doprowadza do ograniczonego przepływu, zaburzenia odżywiania tkanek w obrębie całej twarzy i powstawania obrzęków.  Na skróconym mięśniu skóra zaczyna się  fałdować w postaci zmarszczek, bruzd i opadającego owalu.

To dlatego żaden powierzchniowy masaż, czy sama pielęgnacja skóry nie zadziałają. Dopiero docierając do sedna problemu, czyli tkanek głębokich i mięśni możemy spodziewać się genialnych i długotrwałych efektów: poprawy kształtu twarzy, likwidacji zmarszczek, ujędrnienia skóry, zniwelowania obrzęków i worków pod oczami.

Masaż wykonywany regularnie rozluźnia spięte struktury w obrębie dekoltu, szyi, głowy i twarzy. Przywraca tkankom elastyczność, objętość, poprawia odżywianie i przepływ limfatyczny.

Czym wyróżniają się Twoje masaże na tle konkurencji? Zastanawiałaś się kiedyś nad tym?

Masaż wykonuję z pasją. Skupiam się na swojej pracy, na doskonaleniu technik, a przede wszystkim na moim Kliencie. Każdą osobę, która przekracza próg mojego gabinetu traktuję wyjątkowo, słucham i spełniam jej indywidualne potrzeby. Wkładam w masaż całe moje serce. Pracując z ciałem pracuję w stanie miłości, w głębokiej uważności, skupieniu i dostrajam się do ciała osoby przyjmującej masaż. Tworzę przestrzeń dla tego, co się pojawia z akceptacją i dostępem do swojej mocy osobistej. W takiej pracy dzieją się rzeczy niesamowicie dobre, wręcz magiczne.

Do kogo są dedykowane twoje zabiegi? Dlaczego taka grupa odbiorców?

Moje zabiegi są dla wszystkich. Przychodzą do mnie zarówno młode dziewczyny, głównie po relaks, jak i te trochę starsze, one już po konkretne efekty odmładzające. Mój gabinet również odwiedzają Panowie. Masaże są dla wszystkich bez limitu wiekowego. Dla każdego indywidualne dopasowuję rodzaj masażu i częstotliwość wizyt.

Jak się przygotować na pierwszą wizytę? Masz jakieś rady?

Przed wizytą warto pić więcej wody (1-2 L) na 3 dni wcześniej. Jeśli to możliwe założyć luźniejsze, wygodne ubranie i przyjść bez makijażu, chociaż w moich procedurach zabiegowych wykonuję demakijaż ciepłym ręcznikiem. Jeśli chodzi o Panów to ważne żeby przyszli na masaż bez zarostu (max. 1-2 dniowy). A najważniejsze to przyjść z pozytywnym nastawieniem i uśmiechem.

Czy są jakieś przeciwskazania do masażu? Jeżeli tak to jakie?

Tak, są przciwskazania, ale jest ich niewiele. Najważniejsze to gorączka, stany zapalne skóry (alergiczne, wirusowe, bakteryjne, grzybicze), nowotwory, przerwanie ciągłości skóry, opryszczka, nieleczone wysokie nadciśnienie tętnicze i trądzik różowaty w fazie zaostrzenia i ciąża I trymestr.

Po zabiegach medycyny estetycznej należy odczekać: mezoterapia 7 dni, botoks 2 tygodnie, kwas hialuronowy około 2 miesiące, nici liftingujące 6 miesięcy.

Po wizycie u dentysty również potrzebujemy czasu: ekstrakcja zęba 2 tygodnie, implant zęba około 2 miesiące. 

Czy jesteś w 100% dumna z tego, co osiągnęłaś? Miałaś jakieś trudności w dojściu do miejsca, w którym teraz się znajdujesz? Opowiedz nam o tym.

Jestem szczęśliwa, że zawierzyłam sercu i intuicji w wyborze nowej ścieżki zawodowej.  Z umysłowego punktu widzenia było to nielogiczne i pozbawione sensu. Po wielu latach studiowania i pracy w marketingu zaczynałam wszystko od nowa. Zupełnie inny świat, inne relacje z ludźmi i inne postrzeganie aspektów, związanych z ciałem i zdrowiem.

A jednak się udało ze wsparciem wszechświata. Nagle wszystko się poukładało bez wysiłku i bez żadnych problemów. Masaże traktuję jak nowy rozdział w życiu, w zgodzie ze sobą, pełen pasji i radości. Cieszę się, bo mam wspaniałe klientki – Kobiety, które są mi bardzo bliskie. Razem się śmiejemy, a czasem płaczemy. To pomaga iść przez życie pełniej. Robię to, co kocham.

Dzień Matki tuż tuż…Podaruj swojej mamie voucher na masaż do Pani KOBIDO! Więcej informacji znajdziesz pisząc na maila [email protected]

Markę Pani KOBIDO znajdziesz na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *