Pasja historyczna przełożona na meble z litego drewna

Meble wykonane z litego drewna wywołują magiczny, starodawny klimat w naszych pomieszczeniach. Pozwalają nam wrócić wspomnieniami do czasów, kiedy byliśmy dziećmi. Wśród nas jest wielu fanatyków starych, drewnianych mebli, a to wszystko dlatego, że są nietuzinkowe, nie idą w masowej produkcji. 

„Projekt Epokowe Meble to wypadkowa naszych rodzinnych pasji: zainteresowania historią i sztuką. Jesteśmy po to, by tworzyć dla Ciebie niepowtarzalne wyposażenie wnętrza. Tak jak nie ma dwóch jednakowych osób, tak nie ma  dwóch takich samych kawałków drewna. Każdy mebel, wychodzący z naszego warsztatu będzie wyjątkowy, tylko dla Ciebie. Naturalne drewno, które wykorzystujemy do produkcji mebli: dąb, grab, buk, sosna, orzech wprowadzi do Twojego otoczenia ciepło i spokój natury.” 

logo epokowe meble

Link do strony internetowej: https://sklepepokowemeble.com.pl/

Link do Facebooka: www.facebook.com/epokowemeble 

Link do Instagrama: https://www.instagram.com/epokowe_meble/

Pracownia stolarska: Kępa koło Opola, ul. Reymonta 27 A

Jak nazywa się Twoja marka?

Epokowe Meble

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z tworzeniem własnej marki? Co się do tego przyczyniło?

Epokowe Meble zrodziły się jakieś dwa lata temu, kiedy wraz z  mężem zastanawialiśmy się co zrobić, aby rozwinąć świetnie prosperującą firmę męża DRO-MAR Mariusz Ilnicki i syn. Ze względu na sezonowość prac wykonywanych w DRO-MAR szukaliśmy czegoś, co pozwoliłoby generować przychód w ciągu całego roku, ale równocześnie było odzwierciedleniem naszych pasji. Obydwoje kochamy historię i naturalne drewno. Ja zajmowałam się od dawna decoupagem, a  mąż od czasu do czasu tworzył w  drewnie. Do swojego wiejskiego domu zbieraliśmy stare meble, które odnawialiśmy. Tak narodziła się myśl, by zacząć produkować meble z litego drewna w połączeniu z żywicą epoksydową i innymi materiałami oraz zająć się renowacją i odnową mebli.

Skąd pomysł na nazwę oraz markę?

Nazwa marki wyłoniona została w konkursie, który przeprowadziliśmy wśród grupki przyjaciół. Uznaliśmy, że świetnie oddaje to czym chcemy się zająć. Ta gra „zbitka słów” jest wieloznaczna: „epo”- od epoksydowa żywica i „epo” od epok historycznych, z których pochodzą odnawiane meble. Ma też nutę przyszłości – epokowe meble, czyli znaczące dla czasu, w którym powstały, a mamy nadzieję, że to, co tworzymy w naszej manufakturze będzie ważną częścią meblarskiego wyposażenia mieszkań XXI wieku.

Czy masz jakieś hasło/motto swojej firmy – jeśli tak to jakie i dlaczego takie?

Tak, jak nie ma dwóch jednakowych osób, tak nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Natura stworzyła drzewa niby takie same, a jednak inne. Sosna sośnie nierówna i inaczej ułożone słoje, inne wybarwienie, sęki lub nie. Tak jest i z ludźmi. Jesteśmy różni i nasze meble mogą to znakomicie podkreślić, zwłaszcza kiedy wykonywane są z litego drewna.

Jaka jest specjalizacja Twojej marki? Jakie produkty znajdziemy w Twojej ofercie?

Meble z żywicą epoksydową: stoły, krzesła – to niewątpliwie flagowe produkty marki, ale również meble ogrodowe i galanteria drewniana, która znakomicie nada się na prezenty: deski, nosidełka na napoje, podkładki. No i oczywiście renowacja i stylizacja mebli.

Do kogo są dedykowane Twoje produkty?

Do ludzi ceniących sobie nietuzinkowość, kochających piękno drewna i meble ” z duszą”. Do projektantów przestrzeni komercyjnych (hotele, restauracje, biura) i indywidualnych, którzy swoim klientom chcą zaproponować unikalny wystrój wnętrz.

Z jakich surowców tworzysz swoje produkty?

U nas zdecydowanie przeważa drewno lite i żywica epoksydowa, metal.

Jaki jest Twój ulubiony produkt i dlaczego?

Jesteśmy emocjonalnie związani z każdym produktem, wychodzącym z naszej pracowni. Każdy jest efektem nie tylko wiedzy naszych stolarzy, projektantów, ale i jakiegoś związku emocjonalnego rzemieślnika i tworzywa, z którym pracuje. To są indywidualne projekty, często bardzo różniące się od siebie. Gdybym jednak miała wskazać taki ulubiony projekt, to byłby nasz stół „Onyks” – okrągły kawowy stolik, wykonany z dębu i transparentnej żywicy epoksydowej, która pokrywa drewniane łezki ułożone na blacie z opalonego dębu.

A jaki jest Twój bestseller? Pokrywa się z Twoim ulubieńcem?

Naszym bestsellerem są stołeczki z kolekcji Amber: drewno grabowe w połączeniu z żywicą w kolorze bursztynu. 

Jakie masz plany na przyszłość?

Największym planem jest bycie rozpoznawalną marką i ciągły rozwój.

Na zakończenie przytoczę słowa zespołu Epokowe Meble: „Serdecznie zapraszamy do naszej pracowni, gdzie będziesz mógł/mogła  obejrzeć i wybrać materiał, z którego wykonamy mebel dla Ciebie. Omówisz swoje pomysły bezpośrednio ze stolarzem, który zrealizuje Twój projekt.
Z powodzeniem możesz także powierzyć nam swój ukochany mebel po babci, a nawet prababci. Dołożymy wszelkich starań i wykorzystamy posiadaną wiedzę, by odtworzyć jego blask i nie zniweczyć tej patyny czasu, która dodaje mu charakteru i wzbudza w nas sentyment.

Galeria produktów Epokowe Meble

Nosidełka na piwo z otwieraczem
Komplet ogrodowy

7 Comments

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.