Odczarować lateks – wyjątkowy wywiad z Romaną Kryściak.

R.K. Designer marka stworzona przez Romanę Kryściak. Marka, w której niejednoznaczne materiały nabierają innego znaczenia. Odczarowuje lateks, zachowując wysublimowany smak oraz niepowtarzalny wygląd. Mamy nadzieję, że poznacie ją bliżej i zajrzycie do jej kolorowego świata.

Kim jest Romana Kryściak oraz jak powstała marka R.K.Designer?

Romana jest projektantką mody, która szyje od 5 lat. Tworzy unikatowe rzeczy. Lubi kreować na nowo. Ma dużo pomysłów w głowie 😉 Projekty są tworzone od podstaw, bez korzystania z gotowych wykrojów. Dzięki temu są wyjątkowe i niepowtarzalne. Romana opowiada, iż pewnego dnia pomyślała, że zacznie szyć (szyciem zajmowała się także jej babcia). Pierwszą uszytą rzeczą był kombinezon na chrzest syna (szyty całą noc 😉 ). Romana zaczęła tworzyć, ponieważ w sklepach brakowało ubrań, które chciałaby nosić. Następnie powstawały ubrania dla dzieci, dzięki wykorzystaniu paneli. W kolejnym etapie, Romana szyła futra. Aby rozwijać się, złożyła wniosek o dotację, aby zająć się szyciem na poważnie. 

Skąd pomysł na szycie niepowtarzalnych produktów z lateksu?

Romana od początku była samoukiem. Zakupiła jedną książkę do szycia dziecięcych ubrań – korzystanie z wykrojów. Przy szyciu damskich ubrań tworzyła wszystko od zera, nauka metodą prób i błędów. Romana ukończyła także jeden kurs szycia, ale bardziej po to, aby sprawdzić swoje umiejętności. Trzeba wyzbyć się strachu, lęku przed oceną innych. Lateks ma dusze, którą trzeba pokazać. Trzeba zmienić podejście – pokazywać swoje projekty, chwalić się swoimi realizacjami. Nie można się zniechęcać. Jeśli działamy, pokazujemy swoje prace i robimy to na wysokim poziomie, mogą do nas dotrzeć nasi klienci. Dla przykładu do Romany zgłosiła się stylistka Roksany Węgiel – kurtka Romany pojawia się w jednym z teledysków. Romana stawia sobie cele, aby spełnić swoje marzenia. Przykładem jest stworzenie pokazu dla swojej kolekcji. 

Czy wiecie, że Romana bierze aktywny udział w wielu akcjach charytatywnych?

Jedną z akcji było szycie maseczek dla szpitali. Nasza marka nawet brała udział w pięknym pokazie organizowanym dla Wojtusia, który odbył się w przepięknej scenografii Polskich Malediwów. Chociaż było sporo przeciwności losu to wszyscy stanęli na najwyższym poziomie. Wyszło przepięknie.

Romana również wspiera lokalnych młodych artystów, którzy tak jak oni stawiają swoje kroki w branży modowej. Dzięki byciu ich mentorką, młode osoby mają możliwość nie popełniać błędów, które są możliwe do uniknięcia. Jak również mają jej pełne wsparcie.

Jak wybierasz osoby do współpracy?

Potrzebny jest czas, aby znaleźć odpowiednią osobę do współpracy, taką która „czuje” styl, wizję. 

Jakie Romana ma plany na przyszłość?

Romana ma kilka marzeń, ale chce je zachować dla siebie. Aktualnie skupia się na projektach, sesjach zdjęciowych. Marzeniem jest dalszy udział w pokazach mody, by prezentować swoje kolekcje. 


Dlatego serdecznie zapraszam do poznania tej marki bliżej, obiecuję, że nie pożałujecie. W mojej szafie znajdziecie dwie bluzy, właśnie jej autorstwa. To zaniżmy się w pięknych indywidualnych kreacjach.

Linki do Romany:

Facebook – https://www.facebook.com/projektowanie.szycie
Instagram – https://www.instagram.com/romana_rkdesigner/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *